4 dôvody, prečo by ste si mali zvoliť profesionálne čistenie fasád 

Niet lepšieho pocitu, než sa o svoj domov postarať sám. Upratovanie, záhradkárčenie, drobné kutilské práce – to všetko prináša dobrý pocit z vykonanej práce. Avšak podobne ako pri stavbe domu, zavedení inštalácie či omietnutí stien, existujú činnosti, ktoré by sme mali nechať na profesionálov. Jednou z nich je aj čistenie fasád rodinných domov. 

Odbornosť 

Prvým dôvodom, prečo svoju znečistenú, plesňami a prachom pokrytú fasádu zveriť do rúk profesionálov, je ich expertíza. Spoločnosti, ktoré sa venujú čisteniu fasád, sa počas svojho pôsobenia stretli s budovami rôznych veľkostí, výšok a tvarov, na ľahko i ťažšie dostupných miestach. Dokážu presne vypočítať, koľko času a materiálu budú potrebovať, aby z našej fasády odstránili všetky nečistoty. 

Bezpečnosť 

Čistenie fasád si vyžaduje výškové práce. Spoločnosti, ktoré tieto služby zabezpečujú, majú vyškolených zamestnancov, ktorí dodržiavajú všetky predpisy na práce vo výškach. Väčšina z nich používa lešenia. Existuje však aj firma, ktorá sa na čistenie fasád pozerá inovatívne a namiesto nich používa vlastné vysokozdvižné plošiny. 

Životné prostredie 

Možno to znie zvláštne, no pri čistení fasád je potrebné dbať aj o ekológiu. Voľne dostupné prípravky na čistenie fasád obsahujú chemikálie, ktoré môžu preniknúť cez škáry až do interiérov budov alebo sa stratiť v zemi okolo domu. Škodia tak nielen nám, ale aj našej záhrade a v konečnom dôsledku životnému prostrediu ako takému. Podobný prístup nájdeme aj v prípade väčšiny firiem, ktoré čistia fasády rodinných domov či bytoviek. 

Výnimkou je spoločnosť Bomba Fasáda. Zakladá si na ekologickom prístupe, ktorého alfou a omegou je ňou vyvinutý 100 % rozložiteľný ekologický roztok. Jeho 7 zložiek účinne odstraňuje nečistoty na fasáde a spoľahlivo ju zakonzervuje. 

Šetrnosť 

Najobľúbenejšou metódou čistenia fasád je v dnešnej dobe vysokotlakové čistenie. Avšak prináša so sebou riziká, ktoré by nám zrejme nezišli na um. V prvom rade môže vysoký tlak narušiť povrch fasády. Vzniknú tak trhliny, ktoré sa stávajú domovom organizmov, ktorých sa chceme čistením v prvom rade zbaviť. Druhou nevýhodou čistenia wapkou je množstvo vody, ktoré spotrebuje. 

Spoločnosť Bomba Fasáda sa postarala aj o tento problém. Svoj roztok nanáša výlučne valčekmi a štetcami. Tým máme istotu, že povrch fasády ostane nenarušený.

Je teda zjavné, že ak si chceme dať fasádu vyčistiť, mali by sme dbať nielen na cenu, ale aj na to, či je tento proces šetrný k životnému prostrediu, k nám a k nášmu domu. 

 

Dohodnite si s nami BEZPLATNÚ UKÁŽKU.


Vyplňte nezáväzný formulár a my sa vám ozveme.