Aké záruky môžete očakávať od čistenia fasády?

Hlavnou úlohou fasády je predovšetkým chrániť dom. Aby dokázala svoju úlohu vykonávať dlhodobo a bez problémov, je potrebné sa o ňu pravidelne starať. Takúto starostlivosť je najvhodnejšie zveriť do rúk profesionálnych firiem, ktoré sa venujú čisteniu fasád. Ako však vedieť, že je firma spoľahlivá? 

Ako často je potrebné čistiť fasádu? 

To, za aký čas sa fasáda znečistí, závisí od mnohých faktorov. Jej výdrž ovplyvňujú kyslé dažde, vlhkosť, nedostatok slnečného svetla či vetra. Preto nie je možné presne povedať, za akú dobu bude potrebné znovu ju vyčistiť. 

Pozor na falošné záruky 

Na slovenskom trhu existuje niekoľko firiem, ktoré ponúkajú na čistenie fasád 10 – 14 ročnú záruku. Toto číslo je však absurdné z niekoľkých hľadísk. 

Po prvé, ako sme spomínali, presný čas, za aký sa fasáda znečistí, nie je možné vopred určiť, pretože závisí od počasia, orientácie domu či bytovky, blízkosti lesa, vodnej plochy a dokonca aj dopravného uzla či fabriky. 

Po druhé, firmy, ktoré poskytujú takúto dlhú záruku, tvrdia, že na to, aby ostala fasáda čistá a odolná, postačí premaľovať ju farbou. Táto farba však neodstraňuje ani plesne, ani machy, ani lišajníky a riasy, a ani prach či peľ, ktoré sa na fasáde usádzajú. Je to podobné, ako keby sme sa namiesto umytia auta rozhodli ho premaľovať. 

Po tretie, mali by sme si zistiť, ako dlho je firma na trhu. Ak funguje napríklad 2 roky, nemôže garantovať 10-ročnú záruku. Nemá totiž mať odkiaľ vedomosť, že vyčistenie fasády naozaj vydrží 10 rokov. 

Aké sú podmienky záruky? 

Keď podpisujete zmluvu s firmou na čistenie fasád, mali by ste si pozorne prečítať podmienky záruky. Je totiž rozdiel v tom, či vám firma sľubuje, že sa počas záručnej doby fasáda neznečistí, alebo za to, že ak sa vám znečistí, tak vám ju príde znova vyčistiť, avšak za závratnú sumu. Takýmto typom záruky si totiž firmy zaväzujú zákazníkov do budúcnosti a okrádajú ich o možnosť rozhodnúť sa, ktorú firmu si pri najbližšom čistení fasád vyberú. 

Rozhodujte sa podľa referencií a skúseností 

Jedným zo spôsobov, ako si môžete byť istí, že vám firma na čistenie fasád neponúka falošné záruky, sú jej referencie. Stačí si otvoriť webstránku a pozrieť si buď odporúčania alebo fotogalériu. 

Ďalšou cestou, ktorá uľahčí rozhodovanie, je množstvo informácií na stránke. Venuje sa firma čisteniu fasád do hĺbky? Sú na jej webstránke vedené napríklad typy služieb, ktoré poskytuje, aký je postup objednania služieb, či odborné informácie týkajúce sa fasád a ich čistenia? 

Tretí spôsob, ako si firmu overiť, je zadať si jej názov do databázy FinStat. Tam si môžete ľahko skontrolovať, ako dlho firma funguje, aj to, aké má tržby a výnosy. 

Nebojte sa pýtať 

Firmy, ktoré sa venujú čisteniu fasád už niekoľko rokov, majú v tejto oblasti množstvo skúseností. Preto sú schopní vám odpovedať na všetky otázky, ktoré ohľadom čistenia fasád máte. 

Dohodnite si s nami BEZPLATNÚ UKÁŽKU.


Vyplňte nezáväzný formulár a my sa vám ozveme.