Zažiarte so štýlovou fasádou

Fantázii a vkusu sa v dnešnej dobe medze nekladú. Kým v minulosti boli architekti obmedzení materiálom a dobovými trendami, v súčasnosti máte pri plánovaní domu na výber z množstva fasádnych obložení, ktoré dokážu odraziť osobnosť majiteľa a zároveň esteticky doplniť vzhľad okolia. 

V jednoduchosti je krása 

Aby váš dom vynikol, mal by zároveň aj zapadnúť. Napríklad, ak staviate dom v blízkosti lesa alebo hôr, nie je nič lepšie, než zvoliť vľúdne pôsobiace drevené obloženie, ktoré vytvorí pocit útulnosti za každých okolností. Drevo však časom stmavne až sčernie, preto by ste mali dbať na jeho pravidelnú údržbu. Na Slovensku je na obloženie fasády dostupných niekoľko druhov dreva – najčastejšie borovica, smrek alebo smrekovec. Môžete sa však rozhodnúť aj pre odolnejšiu, hoci o niečo nákladnejšiu alternatívu, napríklad sibírsky smrekovec, škandinávsky smrek či kanadský červený céder. 

Alternatívou k drevu bývajú WPC dosky, ktoré vydržia dlhšie a nevyžadujú si takú vysokú mieru údržby. Na druhej strane, obsahujú plasttakže majú horší dopad na ekológiu. 

Noblesa sa nosí 

Ak ste skôr typ, ktorý má rád upravené trávniky, kvetinové záhony a tepané brány, kamenné obloženie premení váš domov na skutočné pánske sídlo. Na trhu nájdete obrovské množstvo fasádnych materiálov ako prírodný kameň, falošný diamant, dekoratívna tehla či rôzne porcelánové kameniny. Podobne ako v prípade drevených obkladov, aj o kamennú fasádu sa je potrebné pravidelne starať. 

Nebojte sa kombinácie 

Pri obkladaní fasády nie je rozhodujúca iba estetika, ale aj cena. Ak máte obmedzený rozpočet, kombinácia dvoch rôznych typov obložení môže byť tou správnou voľbou. Aj v tomto prípade si bude vaša fasáda vyžadovať údržbu, a existuje iba niekoľko spôsobov, ktoré sú vhodné na všetky typy obložení. Jedným z nich je naše kontaktné čistenie fasád bez vysokotlakových čističov. Za pomoci valčekov a štetcov nanášame na povrch 100 % rozložiteľný ekologický roztokktorý spoľahlivo odstráni plesne, prach a ďalšie nečistoty. Máte tak istotu, že vaša vysnená fasáda ostane neporušená a výsledok čistenia bude dokonalý. Máte záujem o čistenie fasády rodinného alebo bytového domu? Neváhajte nás konktaktovať na tel. č. +421 905 148 393 alebo si rezervujte bezplatnú ukážku čistenia fasády cez kontaktný formulár.

Dohodnite si s nami BEZPLATNÚ UKÁŽKU.


Vyplňte nezáväzný formulár a my sa vám ozveme.