Znečistená omietka a fasáda – sú na ne čistiace prostriedky prikrátke?

Je prirodzené, že chceme náš dom udržiavať čistý a úhľadný. Pri klasických domácich prácach nám postačia bežne dostupné čistiace prostriedky. No čo robiť, ak sa na našich vnútorných stenách objavia plesne alebo sú tie vonkajšie pokryté nečistotami? To, či boj s nimi zvládnu tradičné čistiace prostriedky, zistíte v článku. 

Bežné nečistoty vs. fasádne 

Prostriedky na čistenie domácnosti zvyčajne používame podľa toho, na čo sú určené. Riad neumývame pracím prostriedkom, vaňu nečistíme prípravkami na umývanie riadu, a podlahu zvyčajne nezmývame práškom do umývačky. Aj keď v súčasnosti existujú aj agresívnejšie prostriedky na odstránenie napríklad vodného kameňa či plesní, o ich aplikáciu na fasádu by sme sa nemali pokúšať. 

Nie je pleseň ako pleseň 

Pleseň, ktorá sa usádza na fasáde rodinného domu, vzniká nedostatočným presúšaním fasády. Ak je otočená na severnú alebo záveternú stranu alebo smerom k lesu či vodnej ploche, nemá dodatok času zbaviť sa vlhkosti. Tá sa následne stáva ideálnym miestom na rast nielen plesní, ale aj machov a lišajníkov. Tieto parazity a poloparazity následne vypúšťajú spóry, ktoré môžu preniknúť až do domu. Niekedy sa prejavia vo forme nečistôt v rohoch miestností, inokedy o ich existencii ani netušíme. Môžu však spôsobovať zdravotné problémy ako alergie, astma, ekzémy, zápaly spojiviek či očí. 

Vyčistiť fasádu nestačí 

Odstránenie plesní, machov a lišajníkov je len časť riešenia problému. Ak fasádu nezakonzervujeme proti vlhkosti, čoskoro sa objavia znova. Preto je dobré sa pri problémoch so znečistenou fasádou domu spoľahnúť na profesionálne firmy. 

Tých je na Slovensku niekoľko. Väčšina z nich využíva pri čistení vysokotlakové čističe, tzv. wapky, ktoré spotrebujú obrovské množstvo vody. Tlak, ktorému je fasáda vystavená, môže navyše narušiť jej štruktúru a spôsobiť trhliny. 

Túto nevýhodu vyriešila spoločnosť Bomba Fasáda veľmi jednoducho. Namiesto wapiek používa iba valčeky a štetce, ktorými šetrne odstraňuje nečistoty na fasáde. 

Bomba Fasáda si zároveň zakladá na ekologickom prístupe. Kým ostatné spoločnosti využívajú chemické prostriedky, ktoré agresívne odstraňujú nečistoty a zároveň škodia okoliu domu, Bomba Fasáda vyvinula svoj vlastný 7-zložkový roztok, ktorý je 100 % ekologicky rozložiteľný. 

Ak vás teda trápia nečistoty na fasáde a uvažujete, ako sa ich účinne zbaviť, pomoc profesionálov, ktorí dbajú o životné prostredie, je tou správnou cestou. 

Dohodnite si s nami BEZPLATNÚ UKÁŽKU.


Vyplňte nezáväzný formulár a my sa vám ozveme.