4 dôvody, prečo si nechať vyčistiť strechu

čistenie striech

Strecha je spoľahlivou ochranou pred nástrahami počasia. Ak však zanedbáte starostlivosť o ňu, môže sa stať, že budete čeliť problémom so zatekaním či dokonca jej nenávratným poškodením. Ako tomu predísť? Odpoveď je jednoduchá – čistením strechy.

1. Škodlivé organizmy 

Prvým dôvodom, pre ktorý by ste čistenie strechy nemali zanedbávať, sú organizmy, ktoré na nej žijú. Darí sa na nej najmä machom, riasam či lišajníkom. Tie milujú vlhkosť, a ak bývate v blízkosti vodnej plochy či lesa alebo časť vašej strechy nie je vystavená dostatočnému slnečnému žiareniu či vetru, začne sa im na nej dariť.

strecha pred čistením

Pred čistením strechy – Bombafasada

2. Estetické poškodenie 

Za nevábnym vzhľadom strechy môžu stáť práve machy a ďalšie organizmy. Jej pôvodná krása, ktorá dotvárala celkový vzhľad vášho domu, sa stráca pod zeleným povlakom. Čistením strechy od machu zabránite mechanickému poškodeniu strechy. Tie môžu mať miernejšiu, no aj vážnejšiu podobu.

3. Prasknutá škridla alebo šindeľ 

Čistením strechy od machu predídete riziku narušenia jej štruktúry. Tá sa môže prejaviť napríklad trhlinami, ktoré, ak sa zanedbajú, môžu vyústiť do ďalších technických problémov. Strechu by ste preto mali pravidelne kontrolovať a akékoľvek poškodenie buď zatmeliť, alebo, ak sa jedná o škridľu či šindľu, vymeniť ju.

4. Zatekanie 

Problém, ktorý sme spomínali už v úvode. Zatekanie strechy môže mať niekoľko príčin – od prasknutej šindle v dôsledku krúpov až po dieru v streche v dôsledku zanedbania čistenia. Práve organizmy na streche totiž môžu pomaly rozožierať šindle a škridle a spôsobovať prenikanie vody do povaly. Najlepšou prevenciou je vyčistenie strechy od machu, plesní či lišajníkov predtým, než budete musieť vymeniť šindľu či časť strechy.

čistenie strechy

Čistenie strechy spoločnosťou Bombafasada

 

Rovnako ako pri akejkoľvek inej časti domu platí, že najlepším spôsobom, ako poškodeniu strechy predísť, je prevencia. Objednajte si čistenie fasád alebo striech od machov a ďalších organizmov a predtým, než bude neskoro.

 

Dohodnite si s nami BEZPLATNÚ UKÁŽKU.


Vyplňte nezáväzný formulár a my sa vám ozveme.