4 mýty o čistení fasád, ktorým by ste nemali veriť

čistenie fasád bytového domu

Ak ste sa už niekedy zamysleli nad stavom vašej fasády, zrejme ste si overovali, či je potrebné jej vyčistenie. Internet je však plný nástrah v podobe množstva informácií, z ktorých nie každá je pravdivá. Pozrite sa s nami na mýty o čistení fasád, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa pre ten správny postup.

Mýtus č. 1 – Znečistenie fasády je iba estetickým problémom

Hoci je sčernetá a zanesená fasáda tŕňom v oku, predstavuje omnoho závažnejší problém. Nečistoty sú totiž spôsobené vrstvou plesní, rias, machov a lišajníkov, ktoré postupne rozožierajú povrch fasády a narúšajú ju. Tým umožňujú vlhkosti, aby prenikala hlbšie do steny a spôsobovala ďalšie malé trhliny, ktoré sa však po rokoch prejavia v podobe nenávratného poškodenia fasády.

Okrem poškodenia fasády bytového domu je potrebné brať do úvahy aj zdravotné hľadisko – práve organizmy spomenuté vyššie vypúšťajú spóry, ktoré prenikajú do vašej domácnosti a spôsobujú rôzne zdravotné ťažkosti – od alergií až po respiračné ťažkosti.

čistenie fasád rodinného domz

Čistenie fasád rodinného domu

 

Mýtus č. 2 – Fasádu si dokážem vyčistiť aj sám

V ojedinelých prípadoch to môže byť pravda. Čistenie fasády domu či bytovky si však vyžaduje prácu vo výškach, ktorá je pre laikov nebezpečná. Navyše, firmy zaoberajúce sa profesionálnym čistením fasád dokážu lepšie odhadnúť mieru znečistenia, ako aj množstvo práce a materiálu, ktorá bude na jej odstránenie potrebná.

 

Mýtus č. 3 – Čistenie fasády je zbytočný výdavok

Spomeňte si, koľko peňazí ste investovali do jej montáže alebo zateplenia. Bolo by škoda dovoliť organizmom, ktoré sa na nej rozmnožili, aby ju nenávratne poškodili. Pravidelnosť čistenia fasády závisí od toho, ako je váš bytový dom situovaný, do akej miery je vystavený vlhkosti, vetru aj slnečnému žiareniu. Vo všeobecnosti však ponúkajú spoločnosti 2-ročnú záruku na čistenie fasád. U nás v Bomba Fasáde je to vďaka unikátnej patentovanej technológii až 5 rokov. Ak si teda spočítate výdavky na vyčistenie fasády a porovnáte ich s jej benefitmi – prevencia pred poškodením stien a zdravotnými problémami, ako aj zvýšenie hodnoty nehnuteľnosti – zistíte, že vyčistiť fasádu sa vám oplatí.

Čistenie fasád bytového domu

Mýtus č. 4 – Fasáda sa dá čistiť iba vysokotlakovými čističmi

Donedávna to bola pravda. Vysokotlakové čističe však so sebou prinášajú aj niekoľko rizík a nevýhod. V prvom rade vyvíjajú na fasádu bytového domu tlak, ktorý spôsobuje narušenie fasády a tým umožňuje vlhkosti a následne aj organizmom, aby sa dostávali hlbšie do jej štruktúry. Zároveň si vysokotlakové čistenie vyžaduje obrovské množstvo vody zo zdrojov klientov, čo znamená skryté náklady. A, v neposlednom rade, vysokotlakové čistenie využíva chemické prostriedky, ktoré spoločne s vodou stekajú do okolia budovy a škodia zeleni a prírode okolo bytového domu.

Preto sa na trhu objavil nový druh čistenia fasád, ktorý je šetrný k budovám aj životnému prostrediu. Táto kontaktná technológia využíva jedine valčeky a štetce, ktoré starostlivo rozotierajú na znečistenú fasádu 100 % rozložiteľný ekologický roztok. Ten nezaťažuje životné prostredie a vsiaka priamo tam, kde má – do fasády.

 

Ak teda vaša fasáda nie je tým, čím bývala, neváhajte ani chvíľu a objednajte si jej čistenie – bez skrytých poplatkov a bez rizika, že vedľajším účinkom čistenia bude jej poškodenie.

Dohodnite si s nami BEZPLATNÚ UKÁŽKU.


Vyplňte nezáväzný formulár a my sa vám ozveme.