4 tipy, ako si poradiť s lastovičkami na fasáde

Lastovičky patria medzi naše najznámejšie vtáky. A hoci ich vídame na elektrických kábloch i pod našou strechu, dokážu nám narobiť starosti. Ako zabezpečiť symbiózu medzi človekom a lastovičkou a ako vyčistiť fasádu bytového alebo rodinného od trusu? Na to sa pozrieme spolu.

1. Určite neodstraňujte hniezda

Lastovičky patria medzi chránené živočíchy. Ak si postavia hniezdo pod vašou strechou, nemali by ste ho zhadzovať. Nielen že vám hrozí vysoká pokuta, ale existuje aj možnosť, že lastovičky si postavia hniezdo o niekoľko centimetrov vedľa.

2. Doprajte lastovičkám vhodné podmienky

Či už staviate dom, ťaháte novú fasádnu omietku, alebo si dávate vyčistiť fasádu rodinného či bytového domu, je vhodný čas vytvoriť lastovičkám také podmienky, aby mohli pod vašou strechou pohodlne hniezdiť a zároveň vašu fasádu neznečisťovať.

V dnešnej dobe môžete kúpiť umelé hniezda, ktoré majú otvory umiestnené tak, že trus lastovičiek smeruje preč od fasády. Tieto umelé hniezda si na rodinný dom či bytovku nainštalujete tak, aby to vyhovovalo obom stranám.

Pred a po ekologickým čistením fasády rodinného domu

čistenie fasády rodinného domu pred a po

Čistenie fasády rodinného domu

3. Nesnažte sa vyčistiť fasádu od trusu sami

Čistenie fasády rodinného domu či bytovky si vyžaduje profesionálny prístup a na to určené prostriedky, nehovoriac o výškových prácach, ktoré môžu byť pre amatérov rizikové. Preto je ideálne objednať si odborníkov na čistenie fasád bytových či rodinných domov, ktorí dokážu odhadnúť mieru znečitenia fasády a ponúknuť najoptimálnejšie riešenie.

4. Odstránením lastovičieho trusu sa zbavíte aj iných nečistôt

Čistenie fasády rodinného aj bytového domu nepôsobí iba na jeden typ znečistenia. 100 % ekologicky rozložiteľný roztok, ktorý sme na čistenie fasád bytových a rodinných domov vyvinuli, pôsobí efektívne aj proti plesniam, machom, riasam, lišajníkom, smogu, peľu a prachu.

Vyskúšajte bezplatnú ukážku

Účinky našej emulzie sú viditeľné už do 15 minút. Porovnajte si na vlastné oči, ako vyzerá fasáda vašej bytovky alebo rodinného domu pred a po jej aplikácii. Bezplatnú ukážku ponúkame na celom Slovensku. Stačí sa nám ozvať cez formulár nižšie.

Dohodnite si s nami BEZPLATNÚ UKÁŽKU.


Vyplňte nezáväzný formulár a my sa vám ozveme.