5 otázok, ktoré by ste si mali pred čistením fasády položiť

Čistenie fasády rodinného domu je služba, ktorú si v ideálnom prípade objednáte raz za 5 – 7 rokov. Je preto prirodzené, že než si vyberiete firmu na čistenie fasády, máte množstvo otázok, na ktoré by ste chceli poznať odpoveď. My sme vybrali 5 takých, ktoré by ste určite mali vziať do úvahy.

1. Koľko stojí čistenie fasády?

Čistenie fasády rodinného domu či bytovky vypočítavame podľa niekoľkých faktorov. Jedným z najdôležitejších je veľkosť čistenej plochy. Je totiž rozdiel, či čistíme jednoposchodový rodinný dom, alebo celú bytovku.

Suma za čistenie fasády závisí aj od typu fasády či fasádneho náteru a, prirodzene, aj od miery znečistenia fasády. V neposlednom rade berieme pri cenovej kalkulácii do úvahy aj členitosť terénu, ktorým sa k vašej fasáde dostaneme, a výšku budovy, nakoľko nepoužívame lešenia, ale vysokozdvižné plošiny.

2. Aké sú platobné podmienky pri čistení fasády?

Cenu si na základe vyššie spomenutých faktorov s vami dohodneme vopred. Po vystavení zálohovej faktúry stav vašej fasády zdokumentujeme pred jej vyčistení i po ňom.

Spoločne s fotografiami vám vystavíme faktúru, v ktorej uvedieme miesto a čas výkonu práce, veľkosť čistenej plochy v a celkovú cenu. Doba splatnosti faktúry za čistenie fasády začína plynúť odo dňa odovzdania diela (čistenia budovy alebo inej plochy) a jej dĺžka je dohodnutá individuálne.

rodinný dom pred čistením fasády

Pred čistením fasády rodinného domu

3. Aká je záruka na očistenú fasádu?

Zákon určuje záruku na vyčistenú fasádu rodinného domu 2 roky. Keďže však využívame náš vlastný čistiaci roztok, ktorý je 100 % ekologický, tak naša záruka trvá až 5 rokov.

4. Využívajú sa pri čistení vysokotlakové čističe?

Nie. Pri našej metóde čistenia fasád rodinných domov a bytoviek sme od vysokotlakových čističov upustili.

Dôvodom nebolo len znečistenie okolia, ale aj skryté poplatky za vodu a elektrinu, ktoré by naši klienti museli zaplatiť. Namiesto čističov používame valčeky a štetce, ktorými dôkladne nanesieme čistiaci roztok tak, aby sme neminuli ani centimeter fasády.

rodinný dom po čistení fasády

Po čistení fasády rodinného domu

5. Kedy je ideálny čas dať si vyčistiť fasádu?

Čistenie fasády sa môže realizovať kedykoľvek počas roka. Samozrejme, najvhodnejšie je vybrať si obdobie, kedy je vonku teplo a slnečno, aby fasádny náter čo najskôr vyschol.

V žiadnom prípade však nemusíte na čistenie fasády čakať až do leta, o to viac, ak je v kritickom stave. Každá nečistota ju totiž môže deliť od prasklín, ktoré by ju mohli trvalo poškodiť.

Je prirodzené, že počas zvažovania, či a kedy si dáte fasádu rodinného domu či bytovky vyčistiť, vyvstanú ďalšie otázky. Mnohé z nich zodpovedáme aj v našej sekcii Otázky a odpovede.

Ak však máte ďalšie, radi vám ich zodpoviem pri bezplatnej ukážke. Objednajte si ju už dnes pomocou kontaktného formulára nižšie.

Dohodnite si s nami BEZPLATNÚ UKÁŽKU.


Vyplňte nezáväzný formulár a my sa vám ozveme.