Aké zdravotné problémy môže spôsobovať znečistená fasáda?

ekologické čistenia fasád

Znečistená fasáda býva v prvom rade päsťou na oko, ktorej príčinu by sme veľmi radi odstránili. Málokto si však uvedomuje, že znečistená fasáda môže spôsobovať aj ľahšie či vážnejšie zdravotné problémy. Najčastejšie majú podobu alergií, ktoré sa nemusia vždy prejaviť tradičnými príznakmi.

Čo je to alergia?

Alergia je zápalová reakcia, ktorou vaše telo odpovedá na nežiadanú látku vo vašom prostredí. V exteriéri je najrozšírenejšia peľová alergia, tiež známa ako senná nádcha. V interiéroch zase alergia na plesne.

A to aj na také, ktoré nemôžete vidieť. Ak je vaša fasáda znečistená, existuje veľká pravdepodobnosť, že na nej rastú plesne, ktoré uvoľňujú takzvané spóry. Tie potom cez škáry prenikajú aj k vám do bytu. Preto ak sa u vás objavil alebo objavuje niektorý z nižšie spomenutých zdravotných problémov, a máte znečistenú fasádu, mali by ste zvážiť jej obnovu.

čistenie fasád rodinného domu pred a po

Rodinný dom pred a po čistení fasády

Čo môže spôsobiť alergia na plesne?

  • zápal spojiviek, známy aj ako konjunktivitída – vyskytne sa, ak vám mikroorganizmus vnikne do oka a rozmnoží sa tam. Prejavom konjunktivitídy býva svrbenie a pálenie očí, ich sčervenanie, pocit, že v ňom máte zrniečko piesku, poprípade aj precitlivenosť na svetlo.
  • zápaly ucha – podobne ako v prípade zápalu spojiviek, aj zápal ucha sa môže prejaviť svrbením a bolesťou.
  • nádcha – najčastejšími príznakmi sú pálenie v nose, pocit upchatého nosa a opakované kýchanie.
  • ekzém – prejavuje sa svrbením, sčervenaním či suchosťou pokožky väčšinou na tvári, no i na pokožke hlavy, krku a hrudi.
  • astma – patrí medzi najzávažnejšie chronické ochorenia dýchacích ciest. Najpríznačnejším symptómom pre astmatikov je dýchavičnosť a jasne počuteľné “pískanie” v pľúcach pri nádychu a výdychu. Pri emocionálnom vypätí, vystaveniu sa alergénom či fyzickej námahe sa zvyčajne dostaví dusivý kašeľ.
  • pocit únavy a ťažkosti so spánkom

 

Samozrejme, na väčšinu z vyššie spomenutých zdravotných ťažkostí má moderná medicína lieky, ktoré ich dokážu tlmiť.

Existenciu alergií, zápalov či ekzémov by ste však nemali podceňovať, pretože neustále vystavenie sa alergénom znamená, že sa vaša imunita musí proti nim brániť, a tým pádom sa obranyschopnosť vášho organizmu proti vážnejším ochoreniam znižuje.

Každopádne vám odporúčame v prvom rade navštíviť alergológa, ktorý vaše podozrenia potvrdí alebo vyvráti.

Ak ich náhodou potvrdí, neváhajte ani chvíľu a dajte svojmu zdraviu darček v podobe vyčistenej fasády. Ak ich vyvráti, no vaša fasáda je znečistená aj tak, neriskujte a kontaktujte nás na telefónnom čísle +421 905 148 393, e-mailom na info@bombafasada.sk alebo prostredníctvom kontaktného formulára. Eliminujte riziko alergie vďaka čisteniu fasád

Dohodnite si s nami BEZPLATNÚ UKÁŽKU.


Vyplňte nezáväzný formulár a my sa vám ozveme.