Ako svojpomocne opraviť malé nedokonalosti na fasáde domu? 

Malé nehody, nedostatočné čistenie fasád či vlhkosť. Tieto faktory môžu prispieť k poškodeniu fasády domu. Ako si s nimi poradiť?

Čo s trhlinami?

Medzi najčastejší typ poškodenia fasády patria trhliny. Tie vznikajú prílišnou vlhkosťou, nedostatočným odvetrávaním, nedostatkom vetra či slnečného svetla, alebo aj čistením fasád vysokotlakovými čističmi.

Nech je už príčina akákoľvek, trhlinu by ste nemali nechať len tak. Dostáva sa do nej totiž voda, v ktorej sa množia plesne, machy, riasy a lišajníky. Navyše, v zime voda v trhline zamŕza a rozpína sa, čo fasádu poškodzuje ešte viac.

Ako si s nimi poradiť?

V prvom rade je potrebné odmerať, akú šírku má prasklina. Ak je hrubá iba ako vlas, postačí zmes fasádnej farby a jemného piesku.

Ak je trhlina širšia ako 5 mm, je potrebné, aby ste jej okolie vyčistili a špachtľou či nožíkom ju mierne zväčšili. Vytvorenú dieru natrite spojovacím mostíkom a keď bude takmer zaschnutý (no ešte stále lepkavý), aplikujte cementovú výplňovú hmotu. Keď zaschne, pretrite upravenú prasklinu fasádnym náterom.

 

Prevencia je základ

Ak sa na vašom dome objavujú praskliny, je potrebné zistiť príčinu. Môže ňou byť napríklad narušená statika, no aj znečistená fasáda. Ak ju pravidelne neumývate, dávate organizmom, ktoré na nej žijú, šancu postupne ju rozožierať.

Darí sa im najmä na severných stranách, ktorým sa nedostáva dostatok slnka, ako aj na stenách otočených smerom k lesu či vodnej ploche.

 

čistenie fasád rodinného domu

Pred a po ekologickom čistení fasád – Bombafasada

 

 

Ako prebieha čistenie fasády rodinného domu?

Veľmi jednoducho. Naša firma poskytuje bezplatnú ukážku na celom Slovensku. To znamená, že vám stačí vyplniť kontaktný formulár nižšie a vy sa vám ozveme, aby sme si dohodli dátum a čas ukážky. Počas nej vám zodpovieme všetky vaše otázky.

 

Prečo si vybrať na čistenie fasád práve nás?

Pretože sme si vedomí, že vysokotlakové čistenie spôsobuje na fasáde trhliny. Preto sme od neho upustili a zvolili sme šetrnejšiu kontaktnú metódu. Tá funguje na princípe aplikácie 100 % rozložiteľného ekologického roztoku valčekmi a štetcami. Vaša fasáda tak ostane nepoškodená a čistá.

Dohodnite si s nami BEZPLATNÚ UKÁŽKU.


Vyplňte nezáväzný formulár a my sa vám ozveme.