Ako zistíte, že je potrebné dať si vyčistiť fasádu?

Keď budete najbližšie vychádzať zo svojho domu alebo bytovky, skúste sa zamyslieť nad tým, či ste s jej vzhľadom spokojní. Ak je jej pôvodná farba prekrytá sivým, čiernym alebo dokonca červeným povlakom, mali by ste zvážiť jej vyčistenie, a to zďaleka nie len z estetických dôvodov. Znečistená fasáda je totiž indikátorom omnoho závažnejšieho problému. Prítomnosť machov, plesní, smogu a prachu postupne degraduje vonkajší plášť budovy a tým umožňuje mikroorganizmom preniknúť priamo k vám domov. A hoci mikroorganizmy nemôžeme vidieť, ich následky môžeme cítiť napríklad pri výskyte alergií, respiračných ochorení, astmy či podráždení pokožky.

V súčasnosti najúčinnejšou a prírode najbližšou metódou čistenia fasád je kontaktné čistenie, v ktorej sme na Slovensku priekopníkom.

Kontaktné čistenie znamená presne to, čo ste si pod ním asi predstavili – pri našej práci prichádzame do tesnej blízkosti vašej fasády, a preto sa môžete spoľahnúť, že nášmu bystrému zraku neunikne ani jedna špinka. A to sa vzťahuje aj na veľké výšky, s ktorými, našťastie, nemáme problém. Používame totiž vlastné vysokozdvižné plošiny a lešenia, ktoré zachovajú vzhľad okolia a nijako nepoškodia samotnú budovu.

Najdôležitejšie na kontaktnom čistení je však to, že roztok, ktorý na fasádu nanášame, je 100% ekologicky odbúrateľný. To znamená, že nemá žiadne nepriaznivé účinky na prírodu ani na zdravie ľudí, ktorí v očistenej budove bývajú. Okrem zložiek, ktoré v jednom kroku odstránia mikroorganizmy, plesne, riasy, machy, prach, smog, náletovú špinu a peľ, obsahuje aj soľné emulzie. Tie sa po vyparení vody premenia na kryštály soli, ktoré slúžia ako prirodzený konzervant v póroch povrchu fasády.

Práve toto kontaktné čistenie zabezpečuje aj to, že sa vaše okná, dvere, balkóny a kvety nezašpinia. Najrozšírenejšou metódou čistenia fasád je totiž vysokotlakové čistenie, ktoré si vyžaduje veľa vody a energie. Čistiaci prostriedok je nanášaný pomocou vysokého tlaku, čo znamená, že emulzia nezasiahne iba stenu, ale aj jej okolie a zanechá veľa neporiadku. Práve preto sme ako prví a jediní na Slovensku vyvinuli našu vlastnú emulziu, ktorej efekt je viditeľný už po pätnástich minútach a fasádu už nie je potrebné dodatočne očistiť.

Pätnásť minút môže vyznieť ako neuveriteľne krátky čas. Preto úplne rozumieme, ak by ste to chceli zažiť na vlastné oči. Ponúkame vám bezplatnú ukážku, počas ktorej vám predvedieme ukážku čistenia, zhodnotíme stav vašej fasády a zodpovieme všetky vaše otázky, a to kdekoľvek na Slovensku. Stačí nás kontaktovať na telefónnom čísle +421 905 148 393, e-mailom na info@bombafasada.sk alebo prostredníctvom kontaktného formulára.

 

Dohodnite si s nami BEZPLATNÚ UKÁŽKU.


Vyplňte nezáväzný formulár a my sa vám ozveme.