Biela fasáda na dome – áno či nie?

biela fasada rodinného domu

Biela fasáda je v našich končinách nepochybne tou najobľúbenejšou voľbou. Nielen vďaka cene, ale aj dostupnosti a elegancii, ktorú so sebou nesie. Existujú však rovnako atraktívne alternatívy alebo je biela fasáda naozaj tou najlepšou?

Nie je biela ako biela 

Napriek tomu, že stále hovoríme o bielej fasáde, každý z nás si pod ňou predstaví iný odtieň. Prečo? Pretože aj biela fasádna farba môže mať teplé farebné variácie s náznakmi žltej, červenej či oranžovej, no aj chladné varianty s podtónmi zelenej či modrej. Ako sa teda rozhodnúť?

biela fasáda domu

Biela v kombinácii s inými farbami? Prečo nie? 

Ak chcete mať fasádu domu vizuálne atraktívnu, neváhajte použiť bielu farbu ako doplnok inej, pestrejšej. Platí to aj v prípade, že sa rozhodnete pre kamennú či tehlovú fasádu. Kým táto časť domu bude hovoriť o jeho odolnosti, biela fasáda celkový dojem zjemní.

Je čistenie bielej fasády náročné? 

Tak ako každá iná fasádna farba, aj tá biela je vystavená neblahému počasiu. Následkom dažďa, nedostatočného slnečného žiarenia či vetra sa na nej môže časom rozptýliť čierny, zelený či červený povlak.

rodinný dom s bielou fasádou

Takéto znečistenie sa na fasáde neobjaví okamžite – zbiera sa na nej niekoľko rokov v závislosti od jej kvality.

Čistenie fasády rodinného domu natretého na bielu farbu sa v zásade nelíši od čistenia fasád iných odtieňov. Náš 100% ekologický roztok si s plesňami, riasami či machom jednoducho poradí a navráti vašej fasáde stratenú čistú farbu.

Platí to aj pri čistení fasád v priemyselných oblastiach, kde živé organizmy obľubujúce vlhkosť ustúpia prachu či smogu. Ak však viete, že sa váš dom nachádza blízko frekventovanej cesty alebo fabriky, je dobré zvážiť, či sa vám biela farba oplatí.

Bude totiž potrebné čistiť fasádu častejšie, a preto je lepšie investovať do farby, na ktorej nebude znečistenie natoľko viditeľné – napríklad sivej.

Bezplatná ukážka čistenia fasády 

Ak už bielu fasádu máte, no už dávno nepripomína tú rýdzu a čistú, akou bola kedysi, je načase objednať si jej čistenie. Kontaktujte nás pomocou formulára nižšie a my za vami prídeme kdekoľvek na Slovensku.

Dohodnite si s nami BEZPLATNÚ UKÁŽKU.


Vyplňte nezáväzný formulár a my sa vám ozveme.