Čo by ste mali vedieť predtým, než sa pustíte do opravy fasády?

Čo by ste mali vedieť predtým, než sa pustíte do opravy fasády?

Fasáda rodinného domu, či už pôvodná, alebo zateplená, si raz za čas zaslúži kompletnú starostlivosť. Či už je to oprava drobných trhliniek alebo

čistenie fasády, ak dbáte o jej zdravie, môže vám verne slúžiť celé roky. Aké faktory zvážiť predtým, než sa pustíte do opravy fasády? 

Čo so znečistenou fasádou? 

Pretým, než nad svojou fasádou zlomíte palicu, uistite sa, či nepotrebuje len vyčistiť. Podobne ako pôvodná fasáda, aj tá zateplená si vyžaduje ošetrenie.

 

rodinný dom pred čistením fasády

Pred čistením fasády

Čistenie fasády rodinného domu prebieha zvyčajne pomocou vysokozdvižných plošín, čím prechádzame jej neúmyselnému poškodeniu. Machy, plesne, riasy a lišajníky odstraňujeme zo zateplenej fasády pomocou 100 % ekologického roztoku, ktorý neškodí životnému prostrediu ani vášmu zdraviu. 

Kedy je čas dať si vyčistiť fasádu rodinného domu? 

Bez ohľadu na to, ako dlho vám pôvodná či zateplená fasáda slúži, v prípade nedostatku slnečného svetla či nadmernej vlhkosti ju môžu napadnúť organizmy, ktoré obľubujú vodu.

Čistenie zateplenej fasády je niekedy potrebné už aj dva roky po zateplení, ak nie je dostatočne odvetrávaná. Vo všeobecnosti však platí, že čas na čistenie fasády rodinného domu príde vtedy, ak je jej prevažná časť pokrytá čiernym, zeleným alebo červeným povlakom. 

Čo s trhlinami na fasáde domu? 

Ak je povrch fasády poškodený dôsledkom nepriaznivého počasia, jeho oprava závisí od veľkosti trhliny. Ak má šírku do 0,5 mm, stačí ju prestierkovať. V prípade zateplených fasád je však potrebné stierku vystužiť aj sklotextilnou mriežkou. 

Ak je trhlina širšia ako 0,5 mm, mali by ste zakročiť okamžite. Do takejto trhliny sa veľmi jednoducho dostane voda, ktorá pri nízkych teplotách zamŕza a spôsobuje ešte väčšiu škodu. V tomto prípade je potrebné prestierkovať fasádu celoplošne, aby ste zabránili jej zničeniu. 

rodinný dom po čistení fasády

Po čistení fasády

Trhlinám dokážete predísť aj čistením fasády rodinného domu 

Štrbiny na fasáde nezapríčiňujú vždy iba krúpy či kamene. Niekedy ich spôsobujú aj organizmy, ktoré na nej žijú. Postupne rozožierajú jej povrch a prinášajú škody, ktoré si vyžadujú veľkú investíciu. Preto by ste čistenie zateplenej fasády, no ani pôvodnej, nemali zanedbávať. 

Objednajte si bezplatnú ukážku a my z Bomba fásada za vami prídeme kdekoľvek na Slovensku. Výsledok nášho roztoku uvidíte už do 15 minút. Stojí to za to, čo poviete? 

Dohodnite si s nami BEZPLATNÚ UKÁŽKU.


Vyplňte nezáväzný formulár a my sa vám ozveme.