Čo je zelený povlak na fasáde vášho domu a ako sa ho zbaviť?

Bez ohľadu na to, či má váš dom tradičnú alebo modernú fasádu, je neustále vystavená podmienkam, ktoré útočia na jej odolnosť a vzhľad. Časom môže jej pôvodná farba vyblednúť a zmiznúť pod zeleným povlakom, ktorý je päsťou na oko nielen pre okoloidúcich, ale aj pre majiteľa.

A ak ich necháme na fasáde prosperovať/bujnieť príliš dlho, začnú fasádu rozožierať. Takéto hlboké narušenie fasády nezachráni ani jej čistenie. Jedinou cestou je jej rekonštrukcia. Predísť jej môžete čistením fasády.

pred čistením fasády

Pred čistením fasády

Odkiaľ sa berie zelený povlak?

Fasáda domu alebo paneláku celý rok čelí nástrahám počasia. Ak sa nachádza pri vodnej ploche či lese, alebo nie je vystavená dostatku slnečného žiarenia a vetru, nestíha schnúť dostatočne rýchlo na to, aby sa na nej neobjavili rôzne organizmy.

Riasy, lišajníky, machy a plesne totiž milujú vodu. A ak sa vaša fasáda dostatočne nepresušuje, objavia sa na nej v podobe farebných škvŕn. Okrem estetického rizika so sebou však prinášajú aj zdravotné.

 

Prečo sú riasy, lišajníky, machy a plesne nebezpečné?

Tieto parazity a poloparazity vypúšťajú spóry, ktoré napádajú imunitný systém. Ako sa dostanú dovnútra? Veľmi jednoducho – cez otvorené okno alebo dvere.

ukážka čistenia fasád bombafasada

Ukážka čistenia fasády rodinného domu

Ako prebieha čistenie fasády?

Úlohou čistenia fasád je odstrániť z nej všetky vyššie spomenuté organizmy, no zároveň ju aj zakonzervovať. Čistenie fasád prebieha rôznymi spôsobmi. Bomba Fasáda používa na čistenie fasád výlučne kontaktnú metódu. Tá spočíva v používaní valčekov a štetcov namiesto vysokotlakových čističov, čím sa predchádza poškodeniu fasády.

Kvalitné čistenie fasád zabezpečujeme aj unikátnym 100 % ekologicky rozložiteľným roztokom, ktorý šetrí životné prostredie. Vďaka tomu, že ho nenanášame vysokotlakovými čističmi, ostáva okolie vášho domu alebo bytu čisté, takže po umytí fasády s ním nemáte ďalšie starosti.

 

Chcete sa zbaviť rias, machov, lišajníkov a plesní na fasáde?

Kontaktujte nás na t.č. +421 905 148 393, e-mailom na info@bombafasada.sk alebo prostredníctvom kontaktného formulára nižšie.

Dohodnite si s nami BEZPLATNÚ UKÁŽKU.


Vyplňte nezáväzný formulár a my sa vám ozveme.