Domáce alebo profesionálne čistenie fasády? Ktoré si zvoliť?

Skôr či neskôr dospeje každá fasáda do bodu, v ktorom potrebuje vyčistiť. Či už bývate v paneláku alebo v dome, vaša fasáda je dennodenne vystavená vrtochom počasia, ktoré na ňu majú neblahé vplyvy.

To, kedy sa prejavia, závisí od jej odvetrávania, dostatku či nedostatku slnečného žiarenia, poveternostných podmienok a ďalších faktorov, ktoré sú ťažko ovplyvniteľné.

My, tím odborníkov z Bomba fasáda sme si pre vás pripravili dnes článok o tom, kedy je efektívne domáce čistenie fasád a kedy si na pomoc zavolať profesionálov.

rodinný dom pred čistením fasády

Pred čistením fasády rodinného domu

Čistenie fasády máte vo svojich rukách 

Dôležité je preto sledovať, či sa na fasáde neobjavujú zelené, čierne či červené škvrny. Tie zvyčajne značia príchod plesní, rias, machov a lišajníkov, ktoré sa na fasáde rozrastajú a prinášajú riziko jej poškodenia.

Napriek tomu, že existuje niekoľko prípravkov, ktoré vám pomôžu zbaviť sa plesní v domácnosti, sú uspôsobené na interiérové povrchy ako dlažby či keramika. Ich silné chemické zloženie môže mať na fasádu škodlivé účinky.

Naopak, firmy, ktoré sa čisteniu fasád venujú niekoľko rokov, majú s prostriedkami na umývanie fasád bohaté skúsenosti. Dokážu preto odhadnúť množstvo, pomer aj spôsob, akým by mali byť nanášané.

Umývanie fasády profesionálmi 

Spôsobov, ako vyčistiť fasádu, je niekoľko. Tým najtradičnejším je vysokotlakové čistenie. To však postupne stráca na sile, nielen preto, že využíva chemikálie, ktoré neprospievajú okoliu bytu a domu, ale aj preto, že môže poškodiť fasádu.

rodinný dom po čistení fasády

Po čistení fasády

 

Preto sme vynašli nový spôsob čistenia fasád, ktorý nemá neblahý vplyv ani na fasádu, ani na životné prostredie.

Ekologické čistenie fasád je revolúciou 

Na rozdiel od chemických prípravkov proti plesniam v domácností a aj tým, ktoré využívajú iné spoločnosti na čistenie fasád, my sa spoliehame na prírodné zložky.

Vyvinuli sme 100 %-ne rozložiteľný ekologický roztok, ktorý bezpečne odstráni plesne, machy, riasy aj lišajníky a zároveň fasádu spoľahlivo zakonzervuje. Umývanie fasády vykonávame iba valčekmi a štetcami, čím zabezpečujeme šetrné čistenie bez toho, aby nám ušiel čo i len centimeter povrchu.

Ak uvažujete nad čistením fasády, rozhodne by ste sa nemali spoliehať na vlastnú pomoc. Obráťte sa radšej na profesionálov, ktorí vedia, čo všetko vaša fasáda potrebuje a vy si vychutnávajte pohľad na to, ako sa jej zašlá krása pomaly odkrýva.

 

Dohodnite si s nami BEZPLATNÚ UKÁŽKU.


Vyplňte nezáväzný formulár a my sa vám ozveme.