Farby a štýly modernej fasády, časť 2.

V prvej časti sme sa pozreli na to, ako omietka, plech, sklo a vláknocement urobia z vášho domu estetický doplnok okolia. Dnes sa budeme venovať ďalším materiálom, ktorými môžete svoju fasádu oživiť a zároveň ochrániť pred vrtochmi počasia. Pokiaľ hľadáte iné možnosti ako oživiť vašu fasádu, jednou z variant je ekologické čistenie fasád domov a bytoviek.

Stavte na krásu a vôňu dreva 

Drevená fasáda už dávno nie je iba doménou chalúp. Práve naopak – z rodinného domu môže urobiť pohostinný a útulný príbytok, ktorý poteší jeho majiteľov aj návštevníkov. Na výber máte dreviny zo Slovenska i zahraničia – v našich končinách sú na obloženie najvhodnejšie smrek, borovica alebo smrekovec. Ak chcete mať fasádu chránenú odolnejším drevom, zvoľte si kanadský červený céder, škandinávsky smrek alebo sibírsky smrekovec. Pri drevenej fasáde by ste mali počítať aj s tým, že ju treba pravidelne udržiavať a natierať, aby ste predišli jej navlhnutiu a sčerneniu.

Nerobte si starosti s údržbou 

Ak sa obávate náročnosti údržby, ktorú si vyžaduje drevo, môžete staviť na kompozit. Ten v sebe spája to najlepšie z dreva a plastu – na jednej strane vyzerá ako drevené obloženie, no zároveň má vynikajúce izolačné a odvetrávacie vlastnosti. Jeho dlhodobá udržateľnosť a vzhľad tak vašej fasáde dodajú ochranu, akú si zaslúži

Tehla pre nenáročných 

Ak aj nemáte dom postavený z tehly, no takéto obloženie sa vám páči najviac, na trhu nájdete rôzne farebné a veľkostné varianty, ktorými dodáte svojmu domu rustikálny nádych. Výhoda tehlovej fasády spočíva aj v tom, že zvyšuje izolačné vlastnosti rodinného domu, je odolná voči nástrahám počasia a, na rozdiel od dreva či omietky, nestráca svoju pôvodnú farbu.

 

Nádych histórie

 

Pre tých, ktorí majú hlbšie do vrecka a chcú investovať do fasády, ktorá prežije všetky útoky počasia, je tu kamenné obloženie. To nielen že dokonale ochráni vašu fasádu, no dodá jej aj veľkolepý a historický nádych. Na trhu nájdete ohurujúce množstvo kameňov vhodných na obloženie fasád, napr. žula, travertín, andezit, granit, pieskovec, vápenec, bridlica či mramor. Navyše si vyžaduje minimálnu údržbu a vydrží dva- až trikrát dlhšie ako omietka.

 

Dnešné odolné fasády si síce vyžadujú takmer nulovú starostlivosť, no ak sa na tej vašej predsa len objavia plesne, riasy alebo ďalšie nečistoty, neváhajte nás kontaktovať.  Náš tím Bombafasada.sk má s čistením fasád akéhokoľvek druhu bohaté skúsenosti a sme pripravení predviesť ich aj vám.

Dohodnite si s nami BEZPLATNÚ UKÁŽKU.


Vyplňte nezáväzný formulár a my sa vám ozveme.