Ktorá firma na čistenie fasády bytového domu je ta pravá?

Čistenie fasády je úkonom, na ktorý mnohí z nás nemyslia. V skutočnosti si však vyžaduje, aby nám nikdy tak úplne nezišlo z mysle. Podobne ako pri príprave zeminy na sadzbu alebo umývaní okien, aj čistenie fasády paneláku má preventívny charakter.

Ako si vybrať firmu na čistenie fasády bytového domu? 

V prvom rade rozhodujú skúsenosti. Hľadajte firmu, ktorá má dobré referencie a v čistení fasád bytových domov a rodinných domov sa vyzná. Nebojte sa nových metód čistenia fasád, ktoré búrajú konvencie. Do tejto kategórie spadá aj kontaktné čistenie, ktoré namiesto vysokotlakových čističov používa valčeky a štetce, takže predchádza poškodeniu fasády.

 

Pred čistením fasády – Bombafasada

Prečo ničí vysokotlakové čistenie fasádu? 

Odpoveď je jednoduchá – silný prúd vody vyvíja na fasádu bytového domu tlak, ktorý omietka nemusí vydržať. Ak praskne, dostane sa do nej voda, ktorá v zime zamŕza a rozpína sa. Narúša tak povrch fasády a umožňuje plesniam, riasam, machom a lišajníkom ničiť ju a spôsobovať zdravotné problémy.

Môže znečistená fasáda paneláku škodiť zdraviu? 

Organizmy, ktoré sa na fasáde a vo fasáde usádzajú, vypúšťajú spóry, ktoré prenikajú do interiéru bytového domu. Tie napádajú imunitný systém a spôsobujú alergie, ekzémy, astmy, zápaly očí a uší a nespavosť.

Aké alternatívy vysokotlakového čistenia fasád existujú na trhu? 

Presným opakom je práve kontaktné čistenie. Túto revolučnú metódu má patentovaná naša firma Bomba Fasáda. Práve čistenie valčekmi a štetcami zaručuje, že všetky nečistoty z fasády budú odstránené šetrne a nedôjde k jej poškodeniu.

Hrozia pri kontaktnom čistení fasád skryté poplatky? 

Na rozdiel od vysokotlakového čistenia, ktoré si vyžaduje vodu a elektrinu z vášho súkromného zdroja, pri kontaktnom čistení nie je ani jedno, ani druhé potrebné. Preto sa skrytých poplatkov za vodu a elektrinu báť nemusíte.

 

Po čistení fasády- Bombafasada

 

Existuje ekologické čistenie fasád? 

Spoločnosť Bomba Fasáda vyvinula 100% ekologicky rozložiteľný roztok, ktorý nezaťažuje životné prostredie. Jeho zložky účinne ničia organizmy a nečistoty na fasáde a zároveň ju zakonzervujú.

Je pri čistení fasád vždy potrebné naniesť penetračný náter? 

Nie. 100% ekologicky rozložiteľný roztok spoločnosti Bomba Fasáda obsahuje kryštály soli, ktoré fasádu zakonzervujú aj bez penetračného náteru. Umožnia jej tak dýchať a vypúšťať vlhkosť, ktorá sa tvorí v interiéri bytového domu.

Chcete nechať vyčistiť fasádu paneláku alebo rodinného domu a zaujalo vás naše ekologické kontaktné čistenie fasád? Objednajte si u nás bezplatnú ukážku kdekoľvek na Slovensku ešte dnes cez kontaktný formulár.

Pokiaľ máte ďalšie otázky neváhajte nás kontaktovať telefonicky alebo si pozrite najčastejšie otázky a odpovede ohľadom čistenia fasád.

Dohodnite si s nami BEZPLATNÚ UKÁŽKU.


Vyplňte nezáväzný formulár a my sa vám ozveme.