Môže opakované čistenie poškodiť fasádu?

po čistení fasády rodinného domu

Mnohé bytové domy bojujú s nevábnymi povlakmi, ktoré na starej, no i zateplenej fasáde zakrývajú jej pôvodnú farbu. A nielen to. Ak sa voči tomuto problému nezakročí, môžu sa vyvinúť rôzne alergie a zdravotné problémy, ktoré zapríčiňujú organizmy na fasáde.

Účinný spôsob ako sa ich zbaviť, je čistenie fasády bloku. Môže však umývanie fasády zapríčiniť jej poškodenie? A ako často sa môže fasáda umývať? To zistíte v článku.

Čo sa myslí pod opakovaným čistením fasád?

Výhodou čistenia fasád paneláku je v tom, že ho nie je potrebné vykonávať často. Samozrejme, umývanie fasády bytovky závisí od meteorologických podmienok, ako sú dostatok slnečného žiarenia, vietor, ale napríklad aj to, či je stena otočená k vodnej ploche alebo k lesu. Všetky tieto faktory ovplyvňujú to, ako rýchlo sa fasáda znova znečistí.

pred čistením fasády

Pred čistením fasády rodinného domu

 

 

K čisteniu fasády bytovky by sa preto malo pristúpiť vždy, keď je jej povrch z väčšej časti znečistený. Táto situácia môže nastať raz za 5, no aj 10 rokov. Rizikové sú aj fasády, ktoré boli nesprávne zateplené.

Môže teda samotné čistenie fasády bytovky poškodiť jej štruktúru?

Áno, môže. Záleží však od typu umývania fasády bloku. Vysokotlakové čistenie, ktoré je na Slovensku najrozšírenejšie, so sebou nesie aj riziko z poškodenia fasády. Ako je to možné?

Vysoký tlak vody môže štruktúru fasády narušiť. Tým vznikajú trhliny, do ktorých sa dostáva voda. Zvyčajne sa takéto poškodenie zdá zanedbateľné. Po rokoch si však vyžaduje nákladnú investíciu do opravy fasády.

 

po ekologickom čistení fasády rodinného domu

Po čistení fasády rodinného domu

Ako predísť poškodeniu fasády bloku správny čistením?

K čisteniu fasády bytovky je, podobne ako k čisteniu ostatných vecí, potrebné pristupovať opatrne. Preto sme sa rozhodli dať vysokotlakovým čističom zbohom a vziať do ruky valčeky a štetce. Tými nanášame 100 % rozložiteľný ekologický roztok, ktorý neškodí životnému prostrediu.

Spoznajte efekt čistenia fasády do 15 minút

Podobný výsledok ako vysokotlakové čistenie spôsobuje aj zanedbanie čistenia fasády.

Nedajte trhlinám šancu a ozvite sa nám. Prídeme za vami do každého kúta Slovenska a bezplatne vám predvedieme, ako rýchlo naše čistenie účinkuje. Stačí nám poslať e-mail na info@bombafasada.sk, zavolať na 0905 148 393 alebo vyplniť formulár nižšie.

Dohodnite si s nami BEZPLATNÚ UKÁŽKU.


Vyplňte nezáväzný formulár a my sa vám ozveme.