Ochráňte svoj dom pred katastrofou! Prečo je čistenie fasád a striech dôležité?

Podobne, ako pravidelne čistíte interiér svojho domu, aj jeho exteriéru by ste mali venovať rovnakú pozornosť. Prečo? Lebo jedného dňa môže byť neskoro. Nechceme vás, samozrejme, strašiť. Čistenie strechy či fasády domu si zďaleka nevyžaduje takú intenzitu ako utieranie prachu alebo vysávanie. Ale predsa len by ste sa mali raz za rok (v prípade strechy) a raz za pár rokov (v závislosti od toho, kde bývate) pozrieť na svoj dom kritickým okom a uchrániť ho pred nákladným poškodením.

pred čistením fasády rodinného domu

Pred čistením fasády  – Bomba Fasáda

 

Čo so strechou domu?

Svoju strechu by ste si mali zblízka obzrieť aspoň raz za rok, a to poriadne. Vyliezť na rebrík a skontrolovať, či na nej nie sú trhliny a nezateká. Nezanedbajte ani pôjd či povalu – niekedy sa nám totiž zvonku nezdá, že by bola strecha poškodená, no pod ňou nás čaká nepríjemné prekvapenie. Okrem toho by ste po jeseni mali poriadne vyčistiť aj odkvapy, ktoré sú zanesené listami a ďalším odpadom.

Mach či lišajníky na streche? Nekultivujte ich

Je vaša strecha už pokrytá zelenou vrstvou? Tak s ňou rýchlo preč. Machy, lišajníky, no aj plesne a riasy v sebe zadržiavajú vodu. Vyvíjajú tak na strechu nadbytočný tlak a zároveň jej štruktúru rozožierajú. Ak si nedáte pozor, čoskoro môžete čakať nákladnú opravu.

Ideálnym riešením je čistenie strechy, ktoré za vás veľmi radi vyriešime.

Čo s fasádou domu?

Fasáda domu skôr či neskôr stratí svoju pôvodnú farbu. Je to vplyvom počasia, no aj prostredím, v ktorom bývate. Zvyčajne však znečistenie prichádza následkom nedostatočného presúšania fasády. Aj v tomto prípade platí to isté, čo pri streche – ak sa na fasáde nahromadia plesne, riasy, machy a lišajníky, škodia jej. Farebne pritom môžu pripomínať čierny, červený alebo zelený povlak.

Čistenie fasády rodinného domu bez vysokotlakových čističov

Aj čistenie fasády jej môže priniesť katastrofu, a to v podobe prasklín. Zaužívané vysokotlakové čistenie totiž vyvíja na fasádu tlak, ktorý ju môže poškodiť. Práve preto sme sa v Bomba Fasáda rozhodli siahnuť po valčekoch a štetcoch. Tie šetrne nanesú ekologický čistiaci roztok a zároveň na sebe zachytia zostatkovú nečistotu. Navyše, to, kam roztok aplikujeme, máme neustále pred očami, vďaka čomu nám neujde ani milimeter vašej fasády

Po čistení fasády rodinného domu

Po čistení fasády – Bomba Fasáda

Objednajte si bezplatnú ukážku

Tak čo, už ste sa rozhodli, či si dáte vyčistiť strechu, alebo fasádu? Alebo najlepšie oboje? Kontaktujte nás prostredníctvom formulára nižšie a dohodnite si s nami ukážku zadarmo. Prídeme za vami kdekoľvek na Slovensku.

Dohodnite si s nami BEZPLATNÚ UKÁŽKU.


Vyplňte nezáväzný formulár a my sa vám ozveme.