Od čoho závisí cena za čistenie fasády?

Ak vás jeden z našich predchádzajúcich článkov inšpiroval k tomu, aby ste sa rozhodli dať si vyčistiť fasádu, iba nás to teší. Istotne sa vám však po prvotnom popude zmeniť svoju fasádu k lepšiemu vynorila v hlave otázka, koľko to bude stáť. V tomto blogu nájdete zoznam všetkých faktorov, ktoré ovplyvňujú konečnú cenu za čistenie fasády.

 

  1. Druh fasádneho náteru – čím je fasádny náter kvalitnejší, tým jednoduchšie je ho vyčistiť. To znamená, že aj náklady na materiál a na prácu budú nižšie. Kvalitu fasádneho náteru určí náš odborník pri prehliadke, ktorú si s ním vopred dohodnete.
  2. Miera znečistenia – vo všeobecnosti platí, že čím dlhšie čistenie odkladáte, tým viac rias, machov a plesní sa na fasáde ukladá. Cena za čistenie sa tým pádom odvíja od toho, do akej miery je fasáda pokrytá nežiaducimi “parazitmi.”
pred a po ekologickom čistení fasády rodinného domu

Zaujal vás proces ekologického čistenia fasád?

  1. Veľkosť čisteného povrchu – čím je znečistená plocha väčšia, tým vyššie sú aj náklady na jej obnovenie. Práve preto sa snažíme poskytnúť množstevnú zľavu tak, aby boli spokojné obidve strany.
  2. Členitosť terénu a dostupnosť čistenej budovy – nie každá budova je ľahko dostupná našimi klasickými strojmi. Ak bývate napríklad na kopci, v údolí, obklopení stromami, kríkmi či lavičkami, budeme sa snažiť dostať k vašej fasáde bez toho, aby sme pekné okolie vášho bývania zachovali. Na to však potrebujeme väčšie a pevnejšie stroje, čo sa odrazí aj na cene za čistenie fasády.
  3. Výška budovy – s výškou budovy je to podobné ako s jej dostupnosťou. Čím je budova vyššia, tým väčšie stroje potrebujeme použiť, a tým pádom sa navyšujú aj náklady na čistenie.

 

čistenie fasád bytového domu

Čistenie fasády bytovky pred a po

Dobrou správou je, že v prípade výškových budov sa zvyčajne náklady rozpočítavajú medzi majiteľov bytov alebo nájomníkov priestorov, a tak vychádza cena “na hlavu” omnoho nižšia, ako keby ju mal platiť jeden človek.

Ak vás zaujíma, koľko by stálo čistenie vašej fasády, stačí nám zavolať na telefónne číslo +421 905 148 393, napísať nám e-mail na info@bombafasada.sk alebo vyplniť kontaktný formulár a my si s vami dohodneme stretnutie.

Dohodnite si s nami BEZPLATNÚ UKÁŽKU.


Vyplňte nezáväzný formulár a my sa vám ozveme.