Pleseň na fasáde bytového domu? Čistenie fasády vám pomôže

znecistena fasada domu

Nedávno ste zateplili panelák, no už sú na ňom plesne? Alebo bývate v bytovke, ktorá ešte zateplením neprešla, no neustále krútite hlavou nad jej zošúvereným stavom? Riešením je čistenie fasády. Prečo? To sa dozviete nižšie.

Odkiaľ sa na fasáde bytovky berú plesne?

Plesne sú organizmy, ktoré milujú vodu. Nedokážu bez nej prežiť a preto, ak máte na fasáde paneláku čierny, červený alebo zelený povlak, je vysoká pravdepodobnosť, že jeho príčinou je vlhkosť. Odkiaľ sa berie? Ak si pri jednej alebo viacerých veciach v nasledujúcom zozname poviete “áno”, máte svoju odpoveď:

 • Blízkosť lesa
 • Blízkosť vodnej plochy
 • Orientácia fasády na juh
 • Nedostatočné odvetrávanie (zvyčajne pri zateplených panelákoch)
 • Nedostatok slnečného žiarenia

Prečo dať plesni na fasáde STOP-ku?

Vzhľad fasády je iba jedným z dôvodov. Ďalším – omnoho dôležitejším – je ten, že tieto plesne pomaličky rozožierajú povrch fasády. Nemusíte si to ani všimnúť – a na panelákoch obzvlášť nie – a vzniknú malé praskliny. Potom stačí, aby sa do nich dostala voda, v zime zamrzla a zväčšila ich. O niekoľko rokov budete zrazu čeliť omnoho väčšiemu problému, než je znečistená fasáda – a jej oprava si vyžiada vysoké náklady.

A to nie je všetko. Ak si nedáte fasádu paneláku vyčistiť, je možné, že plesne na nej vám prinesú alergie a zápaly. Spóry plesní sa totiž uvoľňujú a cez otvorené okno sa dostávajú priamo k vám domov. Následkami možno už aj vy alebo členovia vašej rodiny trpíte. Medzi tie najčastejšie patria:

 • Zápaly očí a uší
 • Ekzémy
 • Alergie
 • Respiračné ochorenia
 • Astma
 • Nespavosť

Vyjde vás čistenie fasády bytového domu draho?

Cena za čistenie fasády paneláku sa odvíja, okrem iného, aj od veľkosti čistenej plochy či miery znečistenia. Majitelia bytov však majú oproti rodinným domom výhodu – cena za čistenie fasády sa totiž rozpočíta medzi nich. Navyše, môžu využiť pomoc Štátneho fondu rozvoja bývania v zmysle modernizácie bytového domu.

vycistena fasada domu

Prečo si vybrať ekologické čistenie fasády paneláku?

Možno ste už počuli o vysokotlakových čističoch. Avšak, táto metóda je už zastaralá. Nielenže od vás vyžaduje skryté poplatky v podobe elektriny a vody, ale môže vašu fasádu ešte aj poškodiť. A tomu predsa chcete jej čistením predísť, však? Okrem toho sa do vysokotlakových čističov dáva zmes vody a chemických prípravkov, ktoré znečisťujú prírodu. A, v neposlednom rade, po vysokotlakovom čistení fasády paneláku musíte počítať s tým, že vás čaká umývanie okien, dverí aj balkónov.

Navyše, úplne sme z procesu vynechali aj bežné chemické prípravky a vyvinuli sme náš vlastný 100 % rozložiteľný ekologický roztok, ktorý neškodí prírode a dokonca fasádu paneláku aj zakonzervuje, takže ju spoľahlivo ochráni pred vlhkosťou.

 

Tak, ako? Ste pripravení dať si vyčistiť fasádu vášho paneláku? Dajte si so susedmi stretnutie, objednajte si bezplatnú ukážku a my vám prídeme predviesť bleskový účinok čistiacej emulzie. Jej výsledky totiž uvidíte už do 15 minút.

Kontaktujte nás na t.č. 0905 148 393, e-maili info@bombafasada.sk alebo cez formulár nižšie.

Tešíme sa na spoluprácu!

 

 

Dohodnite si s nami BEZPLATNÚ UKÁŽKU.


Vyplňte nezáväzný formulár a my sa vám ozveme.