Prečo sa objavujú riasy a plesne na fasádach?

Živé organizmy ako sú riasy, plesne či machy, no i lišajníky, bývajú najčastejšou príčinou znečistenia fasády. Prečo sa na nej objavujú a ako sa ich zbaviť? Na to sa pozrieme v tomto blogu.

Prečo sa plesniam a riasam darí na vašej fasáde?

Oba organizmy potrebujú na prežitie vodu. A tej sa zrejme na fasáde vášho domu alebo bytu hromadí veľa. Málokedy to však býva chyba majiteľky či majiteľa.

Môžu za to zvyčajne rôzne meteorologické podmienky ako nedostatok slnečného žiarenia, kyslé dažde, orientácia na juh, smerom k lesu alebo k vodnej ploche. Všetky tieto aspekty prispievajú k tomu, že sa vaša fasáda nestíha vysušovať a začnú na nej rásť plesne a riasy.

Pozor na plesne na fasáde – môžu vám naštrbiť zdravie

Ak vo svojom interiéri natrafíte na pleseň, okamžite sa jej zbavíte, však? Podobne by to malo fungovať aj v prípade plesne, ktorá sa nachádza na fasáde.

Pleseň totiž vypúšťa spóry, ktorými sa rozmnožuje. Tie sa veľmi jednoducho dostanú k vám do interiéru, napríklad cez otvorené okno.

A hoci ich nevidíte, môžu vám spôsobiť zdravotné ťažkosti. Ich prejav býva rôzny – počnúc obyčajnou alergiou, cez zápaly očí a uší, až po ekzémy či dokonca astmu.

rodinný dom s plesňou na fasáde pred čistením fasády

Pred a po čistení fasády – Bomba Fasáda

Ako si poradiť s plesňami a riasami na fasáde?

Dom či bytovku len tak jednoducho nepresťahujete na vhodnejšie miesto, aby sa jej fasáda rýchlejšie presúšala.

Našťastie, je tu čistenie fasád, ktoré vás problémov s riasami a plesňami zbaví na niekoľko rokov. Ako to funguje? Jednoduchšie, než si myslíte.

Čistenie totiž nielen odstráni z vašej fasády presne a riasy, ale aj ju zakonzervuje proti vlhkosti. A to vďaka kryštálikom soli, ktoré po vyparení vody ostanú.

Že ste o tomto ešte nepočuli? To je celkom možné. Táto metóda je nami vynájdená a patentovaná, takže ju nepoužíva žiadna iná firma na Slovensku.

Stále totiž prevláda trend vysokotlakového čistenia, ktoré si vyžaduje skryté poplatky za vodu a elektrinu, prináša znečistenie okien, balkón, terás a dverí a, v neposlednom rade, aj životného prostredia.

Aj preto sme vyvinuli 100 % rozložiteľný ekologický roztok, ktorý nanášame valčekmi a štetcami. Prechádzame tak aj riziku poškodenia fasády.

Záruka na čistenie fasády nad rámec zákona

Hoci zo zákona máte nárok na dvojročnú záruku, u nás v Bomba Fasáda vám ponúkame záruku až 5 rokov.

Presne tak! Predstavte si, že budete mať krásnu fasádu takéto dlhé obdobie a ešte si s jej čistením od rias a plesní nebudete musieť robiť starosti. Ponúkame vám totiž bezplatnú ukážku kdekoľvek na Slovensku. Počas nej vám ukážeme, ako náš roztok čistí fasádu od rias a plesní už za 15 minút.

Ozvite sa nám už dnes na t.č. 0905 148 393, mailom na info@bombafasada.sk alebo cez formulár nižšie.

 

Dohodnite si s nami BEZPLATNÚ UKÁŽKU.


Vyplňte nezáväzný formulár a my sa vám ozveme.