Prečo značia riasy na fasáde jej zanedbanosť?

vyčistená fasáda

Na fasáde, ktorá sa nedokáže dostatočne rýchlo zbavovať vlhkosti, toho vyraší mnoho. Či už sú to plesne, lišajníky, mach alebo riasy, znečistená fasáda nie je vizitkou len meteorologických podmienok, ale aj jej majiteľa. Prečo sú teda riasy na fasáde indikátorom zanedbanej starostlivosti?  Na to sa pozreli naši špecialisti z Bomba fasáda.

 

znečistená fasáda domu

Pred čistením fasády

Počasie neovplyvníte, čistotu fasády áno 

Riasy sa na fasáde môžu vyskytovať z niekoľkých príčin. Ako sme spomenuli, primárnym vinníkom je vlhkosť. Tá môže na fasáde kondenzovať kvôli faktorom ako sú: 

  1. nedostatok slnečného žiarenia,
  2. orientácia steny na sever,
  3. neúplné odvetrávanie,
  4. nedostatok vetra,
  5. blízkosť vodnej plochy alebo lesa.

Je jasné, že s týmito vplyvmi veľa nedokážete urobiť. Našťastie však existuje riešenie v podobe čistenia fasád. Čo ak sa rozhodnete nechať fasádu zarásť riasami? 

Odpoveď je jednoduchá – poškodí sa. Spoločne s plesňami, machmi a lišajníkmi rozožierajú riasy povrch fasády. Ak im v tom nezabránite, vzniknú praskliny, ktoré narušia jej štruktúru. Voda sa dostane hlbšie, kde nielen poskytne ďalšiu živnú pôdu pre organizmy žijúce na fasáde, ale v zime aj zamrzne a trhliny ešte rozšíri. Čistenie fasády si vyžiada niekoľkonásobne nižšiu investíciu ako jej oprava. 

 

vyčistená fasáda

Po čistení fasády

 
Akým spôsobom prebieha čistenie fasády? 

V Bomba Fasáde sme vyvinuli 100 % rozložiteľný ekologický roztok, ktorý spoľahlivo zaberá proti riasam na fasáde i ďalším organizmom. Okrem zložiek, ktoré rozpúšťajú škodliviny, obsahuje naša emulzia aj soľ, ktorá slúži ako spoľahlivý konzervant fasády.

To znamená, že po jej vyčistení nie je potrebné použiť penetračný roztok. Ten totiž môže priniesť rovnaký výsledok, proti ktorému ste čistením fasády bojovali – nedostatočné odvetrávanie.

Vyskúšajte bezplatnú ukážku čistenia fasády 

Rias na fasáde sa dokážeme zbaviť už do 15 minút. Presvedčte sa o tom na bezplatnej ukážke, ktorú si môžete zarezervovať prostredníctvom formulára nižšie. Prídeme za vami kdekoľvek na Slovensku. 

Zavolajte nám alebo nás kontaktujte priamo cez kontaktný formulár

 

Dohodnite si s nami BEZPLATNÚ UKÁŽKU.


Vyplňte nezáväzný formulár a my sa vám ozveme.