Riasy na fasáde bytovky. Čo s nimi?

Ak už nejaký ten čas bývate v paneláku, je možné, že ste si na jeho fasáde všimli zelenkavý povlak. Možno ste sa nad ním na chvíľu pozastavili, a možno ste nad ním rovno mávli rukou. Nevyzerá to síce pekne, no čo narobíte? Riešenie je veľmi jednoduché – čistenie fasády.

Odkiaľ sa berú riasy na fasáde paneláku? 

Riasy, podobne ako veľké množstvo ďalších organizmov, ktoré sa na fasáde bytovky objavujú, prosperujú vďaka vlhkosti. Príčin, prečo sa vaša fasáda dostatočne nepresúša, môže byť niekoľko. Najčastejším dôvodom je nedostatok slnečného žiarenia.

čistenie fasády bytového domu

Čistenie fasády bytovky

V jesenných a zimných mesiacoch, kedy je fasáda vystavená dažďu a snehu, je potrebné, aby sa z nej voda odparila. Ak sa tak nestane, prichádzajú na rad riasy, ktoré sa na jej povrchu postupne rozrastajú.

Ak je fasáda vášho paneláku otočená smerom k lesu alebo vodnej ploche, výsledok je podobný. Vlhkosť, ktorá z nich plynie, dokáže narobiť na fasáde riadnu, nielen estetickú, škodu. Ak sa k tomu pridruží nedostatočné odvetrávanie, problém je na svete.

Aký má čistenie fasády paneláku zmysel? 

Riasy neprinášajú iba nevábny vzhľad fasády. Ak sa nepostaráte o ich odstránenie, môžu narušiť samotnú štruktúru. Vzniknú trhliny a praskliny, ktorých oprava bude nákladnejšia ako čistenie fasády bytovky.

Koľko stojí čistenie fasády paneláku? 

Výhoda čistenia fasády bytovky spočíva v tom, že sa náklady na ňu rozpočítajú. Spoločne so svojimi susedmi tak môžete bývať za čistými a zdravými stenami a neobávať sa ich narušenia. Samotná suma za čistenie fasády paneláku sa odvíja od niekoľkých faktorov, ako sú miera znečistenia, druh fasádneho náteru, veľkosť čistenej plochy, dostupnosť k paneláku, a, samozrejme, výška bytovky.

čistenie fasády bloku

Čistenie fasády bloku

Prečo je ekologické čistenie fasády bytovky správnym krokom? 

Hoci v minulosti sa tvrdé chemické prípravky považovali za jediný spôsob, ako sa zbaviť živých organizmov, v súčasnosti existujú na trhu aj ekologické alternatívy. Medzi ne patrí aj 100 % rozložiteľný ekologický roztok.

Umožňuje tak vyčistiť fasádu paneláku prírode nezávadným spôsobom. Je nanášaný valčekmi a štetcami, ktoré nevytvárajú na fasádu tlak, takže nehrozí jej poškodenie. A do tretice, čistenie fasády bytovky uskutočňujeme iba pomocou vysokozdvižných plošín, čím predchádzame poškodeniu omietky.

Bezplatná ukážka čistenia fasády paneláku 

Ak so svojimi susedmi uvažujete, či sa do čistenia fasády bytovky pustiť, ozvite sa nám. Náš tím z Bombafasada príde za vami kdekoľvek na Slovensku a pomocou bezplatnej ukážky vám predvedieme, aký výsledok dokážeme dosiahnuť už za 15 minút.

Dohodnite si s nami BEZPLATNÚ UKÁŽKU.


Vyplňte nezáväzný formulár a my sa vám ozveme.