Riziká špinavej fasády bytového domu

čistenie fasády bytového domu

Znečisteniu neunikne žiadna fasáda. To netvrdia len naši špecialisti na čistenie fasád , ale je to fakt, ktorý je všeobecne známy. Bez ohľadu na to, či bývate v meste alebo na dedine, v dome alebo bytovke, nečistoty si vašu fasádu skôr či neskôr nájdu. A keď sa na nej raz usadia, znamenajú riziká, ktoré je dobré eliminovať ešte v zárodku.

Narušenie fasády 

Najčastejšou príčinou znečistenia fasády je vlhkosť. Ak steny nie sú dostatočne odvetrávané, nemajú dostatok slnečného žiarenia, alebo sa nachádzajú v blízkosti vodnej plochy, na fasáde sa rozšíria organizmy ako plesne, riasy, mach a lišajníky.

Ak im dovolíte prosperovať, časom narušia štruktúru fasády. Vzniknú trhliny, cez ktoré bude prenikať voda a v ktorých sa bude dariť aj organizmom, ktoré tieto štrbiny spôsobili. 

Ako proti nim zasiahnuť? 

Veľmi jednoducho – čistením fasády bytovky. Je to investícia, ktorá sa každému obyvateľovi niekoľkonásobne vráti. Vyčistením fasády bytového domu totiž predídete nákladnej oprave, pri ktorej budete musieť so svojimi susedmi siahnuť hlboko do vrecka. 

Zdravotné riziko 

Ešte predtým, než sa na fasáde objaví viditeľné poškodenie, môžu sa prejaviť zdravotné príznaky. Ak sa totiž nepustíte do vyčistenia fasády bytovky včas, riskujete respiračné ťažkosti ako sú alergie či astma, zápaly očí či uší, ale aj rôzne ekzémy.

Tieto autoimunitné ochorenia spôsobujú práve organizmy, ktoré sa na fasáde šíria a vypúšťajú spóry. Na to, aby sa dostali do vášho bytu, im stačí otvorené okno. 

Znečistená fasáda pred čistením

Znečistená fasáda bytového domu

Aj čistenie fasády bytovky môže byť zdravé 

Podobné riziká, aké so sebou prináša zanedbanie čistenia fasád, má aj tzv. vysokotlakové čistenie. Silný prúd vody vyvíja na fasádu tlak. Tá môže prasknúť, čím sa vytvoria trhliny. Podobne, ako keby ste čistenie fasády bytovky zanedbali. 

Preto sme prišli s novou metódou. Valčeky a štetce fasádu nepoškodia a rovnomerne nanesú náš 100 % ekologický roztok na celý povrch fasády vašej bytovky. Môžete tak mať istotu, že pri umývaní fasády nebudú spóry z plesní nahradené inými, tentoraz škodlivými chemickými látkami. 

 

Bytovka po čistení fasády

Bytový blok po čistení fasády firmou Bombafasada

Bezplatná ukážka čistenia fasád 

Dohodnúť sa so susedmi ohľadom čistenia fasády bytovky istý čas trvá. Preto vám naša spoločnosť Bombafasáda ponúka bezplatnú ukážku, na ktorej predvedieme efektivitu nášho roztoku a zodpovieme všetky vaše otázky. 

Dohodnite si s nami BEZPLATNÚ UKÁŽKU.


Vyplňte nezáväzný formulár a my sa vám ozveme.