Strecha – piata fasáda vášho domu

Mať strechu nad hlavou považujeme za potrebu i samozrejmosť. Keď ju však už máme, nemali by sme zabúdať aj na starostlivosť o ňu.

Kedy je potrebná renovácia strechy?

Rovnako ako fasáda, aj strecha je vydaná napospas nepriazni počasia, vlhkosti, a rôznych organizmov, ktoré spôsobujú nielen jej znečistenie, ale aj jej znehodnotenie. Čo teda robiť, ak sa jedného dňa pozriete na svoju strechu a uvedomíte si, že by sa zišlo obnoviť ju?

Skontrolujte každú časť strechy

Než sa začneme venovať šamotenému čisteniu striech, musíme vás upozorniť, že kontrolu a údržbu strechy je nutné vykonávať minimálne raz za rok. Ako takáto kontrola prebieha? Hlavne vizuálne.

Mali by ste sa zamerať nielen na vonkajšiu stranu strechy, ale aj na vnútornú. Rizikovými miestami bývajú napríklad spoje, krytina okolo okien, alebo lemy komínov. Ak náhodou narazíte na poškodenú škridľu, mali by ste ju čo najskôr natrieť, aby vám pod vplyvom vlhkosti a zimy náhodou nepraskla až do hĺbky.

Možno ste si teraz povedali, že takúto kontrolu ste teda nevykonali už poriadne dlho, vyberiete rebrík, vyleziete, a zbadáte, že je vlastne veľmi ťažké skontrolovať, ši škridly alebo šindle nie sú poškrabané alebo poškodené, pretože sú prekryté vrstvou machu, rias či plesní.

Iste, romantickej duši môže takáto strecha pripadať prinajmenšom zaujímavo, pravdou ale je, že vrstva nežiaducich organizmov, ktoré vašu strechu pokrývajú, miluje vodu.

To znamená, že kým pri čistej streche voda vďaka gravitácii stečie do odkvapu a potom na zem, v prípade strechy pokrytej machmi sa na nej voda zadržiava. To pomáha machom ďalej sa množiť a postupne pokryť celú plochu zelenou dekou.

pred čistením strechy rodinného domu

pred čistením strechy rodinného domu

Zbavte sa machov a plesní vďaka čisteniu striech

Znečistenie strechy automaticky neznamená, že by ste ju mali vymeniť za novú. Práve naopak – vo väčšine prípadov ju stačí poriadne vyčistiť sa bude naozaj ako nová. Rovnako ako v prípade čistenia fasád platí, že najlepším prostriedkom, akým sa dá takzvaná piata fasáda domu vyčistiť, je ekologický.

Strecha, rovnako ako fasáda, prepúšťa látky, ktorými je čistená, aj do vášho interiéru. Preto dbáme o to, aby sme aj na čistenie striech používali náš 100% rozložiteľný ekologický roztok.

čistenie strechy

Ukážka čistenia strechy rodinného domu

Ten nanášame pomocou vysokotlakového čističa s primeraným tlakom, aby sme predišli poškodeniu strechy. Keďže premávanie sa po vašej streche sem a tam by mohlo narušiť jej štruktúru, nikdy na ňu nevstupujeme. Používame výhradne vysokozdvižné plošiny, ktoré nás dostanú presne tam, kde chceme.

Ak máte teda chuť prinavrátiť vašej streche jej pôvodný vzhľad, neváhajte nás kontaktovať. Ak by ste si radi dali okrem strechy vyčistiť aj fasádu, máme pre vás dobrú správu – pre tých, ktorí majú záujem o kompletné čistenie, ponúkame výhodnú zľavu! Kontaktujte nás na telefónnom čísle +421 905 148 393, e-mailom na info@bombafasada.sk alebo prostredníctvom kontaktného formulára a bývajte doma v novom.

Dohodnite si s nami BEZPLATNÚ UKÁŽKU.


Vyplňte nezáväzný formulár a my sa vám ozveme.