Trápi vás špinavá fasáda bytového domu? Čo s tým?

Zateplené aj nezateplené bytové domy pravidelne čelia problému znečistenej fasády. Príčiny môžu byť rôzne – najčastejšou je však vlhkosť. Tá sa na fasáde usádza z niekoľkých dôvodov:

  • severná strana – fasády orientované na túto svetovú stranu nedostávajú slnečné žiarenie, a tak majú problém po dažďoch či snehovej nádielke poriadne vyschnúť,
  • nedostatočné odvetrávanie – tento problém sa týka najmä zateplených fasád, ktoré síce regulujú vnútornú teplotu, nedovoľujú však vlhkosti unikať,
  • nedostatok slnka – ak sa fasáda nevysuší poriadne, zostatková vlhkosť prináša so sebou aj nežiaduce organizmy,
  • blízkosť lesa alebo vodnej plochy.

 

Ako súvisí vlhkosť fasády bytového domu s jej znečistením?

Ak nie je fasáda bytovky dostatočne suchá, začnú sa na nej usádzať parazity a poloparazity, ktoré sa vďaka vlhkosti šíria a rozmnožujú. Patria medzi ne najmä plesne a riasy, no aj machy či lišajníky. Práve ony sú väčšinou zodpovedné za znečistenie fasády čiernym, zeleným alebo červeným povlakom.

Čo s tým?

Odpoveď je jednoduchá – čistenie fasády. Miesto, kde vaša bytovka stojí, zmeniť nedokážete. Dokážete však investovať do vyčistenia fasády bytového domu a zbaviť sa tak nežiaducich organizmov na niekoľko rokov.

 

Čistenie fasád si poradí aj s ďalšími špinami

V priemyselných oblastiach sa k znečisteniu fasády pridajú aj ďalšie faktory – ako napríklad prach či smog. Podobne ako v prípade plesní či rias, aj týchto sa zbavíte čistením fasády bytového domu.

 

špinavá fasáda bytového domu

Pred ekologickým čistením fasády – Bombafasada

Koľko vás bude čistenie fasády stáť?

Čistenie fasády bytového domu je investícia, ktorá sa vám aj vašim susedom niekoľkonásobne vráti. Čistením fasády totiž nezabezpečíte iba krajší vzhľad bytovky, ale aj pevnejšie zdravie. Organizmy žijúce na znečistenej fasáde totiž vypúšťajú spóry, ktoré môžu mať na svedomí rôzne alergie a ekzémy.

 

vyčistená fasáda bytového domu

Po čistení fasády- Bombafasada

Ekologické čistenie fasád? Samozrejme!

Na čistenie fasády bytového domu je ekologický spôsob, ktorý používa  naša firma Bomba fasáda ideálny. Nezaťaží životné prostredie, ani vás. Namiesto vysokotlakových čističov totiž používame valčeky a štetce. Po čistení fasády bytového domu vám tak neostanú starosti s umývaním okien ani balkónov.

Takže ak so susedmi už dlho krútite hlavou nad stavom vašej fasády, objednajte si bezplatnú ukážku a spoznajte účinky nášho 100 % rozložiteľného ekologického roztoku.

 

 

Dohodnite si s nami BEZPLATNÚ UKÁŽKU.


Vyplňte nezáväzný formulár a my sa vám ozveme.