Vedeli ste, že sneh a mráz môžu poškodiť fasádu paneláku?

Napriek tomu, že fasáda paneláku sa môže javiť ako nezničiteľný štít, aj ona má svoje limity. Medzi tie najčastejšie patrí vlhkosť. A tej, ako vieme, je v zime dostatok. Ako teda pred ňou ochrániť fasádu vášho bytového domu?

Prečo je vlhkosť taká nebezpečná?

Vlhká fasáda v podstate znamená špinavú fasádu. Prečo? Pretože organizmy ako plesne, machy, lišajníky a riasy milujú vodu, a na vlhkom povrchu sa im výborne darí.

Ak teda fasáda paneláku nie je dostatočne odvetrávaná alebo presúšaná slnkom, po niekoľkých mesiacoch či rokoch na nej môžete spozorovať čierny, zelený či dokonca červený povlak. Možno si poviete, že vám na tom, ako vaša fasáda vyzerá, až tak nezáleží. No určite vás zaujíma vaše zdravie.

Od vlhkosti k alergiám

Organizmy, ktoré sa na fasáde vyskytnú, vypúšťajú spóry. Tie sa cez otvorené okno ľahko dostanú aj do vášho bytu. Ak trpíte vy alebo vaši blízki zníženou imunitou, alergické reakcie sú na svete. Môžu byť rôznorodé – od ekzémov, cez zápaly očí a uší až po astmu. Preto by ste s vyčistením fasády nemali váhať.

Netrápi sa iba vaše telo, ale aj vonkajšia omietka

Vlhkosť so sebou prináša aj ďalšiu oštaru, ktorá môže narásť do veľkého problému. Tým je poškodenie fasády.

Organizmy na fasáde ju totiž nenápadne rozožierajú a narúšajú jej štruktúru. Častokrát si to pod nánosom špiny ani nevšimnete, no netreba to zanedbávať. Do malých trhlín sa dostáva voda, ktorá práve v mínusových teplotách mrzne a rozpína sa.

Tým vzniknutú škáru ešte zväčšuje. Ako tomu teda predísť? Čistením a konzerváciou fasády vášho paneláku.

 

čistenie fasády bloku

2 v 1

Naše ekologické čistenie fasády si nevyžaduje osobitné umývanie fasády a následné zakonzervovanie.

Roztok, ktorý sme vyvinuli, sa postará o oboje. Prečo je však konzervácia taká dôležitá? Pretože vďaka nej sa fasáda vášho paneláku stáva odolnou voči vlhkosti. A nemusíte sa báť, nepoužívame penetračný náter, ktorý bráni odvetrávaniu fasády.

V našom 100 % rozložiteľnom roztoku sa nachádza soľ, ktorá efektívne pôsobí proti vode.

 

Nenechajte fasádu vášho paneláku schátrať. Dajte si ju vyčistiť a predíďte jej poškodeniu v zimných mesiacoch. Kontaktujte nás prostredníctvom formulára nižšie a dohodnite si bezplatnú ukážku. Výsledky uvidíte už do 15 minút. Stojí to za to, čo poviete?

Dohodnite si s nami BEZPLATNÚ UKÁŽKU.


Vyplňte nezáväzný formulár a my sa vám ozveme.