Vedeli ste, že vysokotlakové čistenie vám ničí fasádu?

Čistenie fasád má okrem umytia nečistôt, plesní, rias, machov a lišajníkov za úlohu vašu fasádu aj ochrániť pred nenávratným poškodením. Toto poškodenie môže mať rôzne podoby – od nenápadných prasklín na omietke až po hlboké škáry, ktoré značne narúšajú stabilitu stien domu.

Praskliny nemusia byť spôsobené iba nečistotami 

Ak sa organizmy žijúce na fasáde rozmnožia, môžu ju rozožierať, čím vznikne narušenie jej povrchu. Do týchto malých škár sa dostáva voda, ktorá v zime zamŕza, rozpína sa a škáry zväčšuje. Zároveň slúži aj ako živná pôda pre tie isté organizmy, ktoré hosťujú na fasáde.

Pri nedostatočnej starostlivosti o vonkajší plášť domu je preto takmer isté, že sa táto situácia skôr či neskôr vyskytne.

Existuje však ešte jedna príčina, ktorá môže spôsobovať narušenie fasády. Je ňou vysokotlakové čistenie.

 

Bezpečnosť vs. riziká

 

Donedávna bolo vysokotlakové čistenie jediným spôsobom čistenia fasád na slovenskom trhu. Pri tomto spôsobe sa využíva tzv. “wapka”. Tá strieka na znečistenú fasádu vodu zmiešanú s chemickým roztokom, čím zo steny silou tlaku odstraňuje organizmy, prach a peľ.

Hoci tento spôsob dokáže vašu fasádu relatívne spoľahlivo očistiť, prináša so sebou nielen finančné, ale hlavne materiálne riziká.

Pred ekologickým čistením fasády – Bombafasada.sk

 

Pred ekologickým čistením fasády – Bombafasada.sk

Okrem toho, že potrebuje čerpať vodu z priameho zdroja, čiže z vašej domácnosti, sila tlaku môže poškodiť fasádu. Pri čistení tak vzniknú trhliny, v ktorých sa usadí voda už z vysokotlakového čistenia. A hoci fasáda na prvý pohľad vyzerá ako nová, v skutočnosti sa v nej rodí problém, ktorý môže dopadnúť nepriaznivo pre váš domov aj peňaženku.

Plesne, ktoré sa v trhlinách rozmnožia, prenikajú až do interiéru domu, kde spôsobujú alergie. Tie sa prejavujú rôznymi spôsobmi – od nádchy cez zápal spojiviek až po astmu. Aj z vonkajšej strany je škoda zo začiatku nenápadná. Prejaví sa až neskôr v podobe spomínaných trhlínopadávania omietky či hĺbkového narušenia fasády, ktoré si bude vyžadovať finančne náročnú nápravu.

Po ekologickom čistení fasády – Bombafasada.sk

Po ekologickom čistení fasády – Bombafasada.sk

Stavte na bezpečnosť 

 

Vedomí si rizík, ktoré so sebou nesie vysokotlakové čistenie fasád, sme sa rozhodli vyvinúť novú metódu, ktorá umýva fasády šetrne a bez rizika. Táto kontaktná metóda zahŕňa prácu s valčekmi a štetcami a 100 % ekologicky rozložiteľným roztokom, ktoré vašu fasádu očistia dokonale a bez rizika.

 

Presvedčte sa o jej výnimočnosti na vlastné oči a objednajte si bezplatnú ukážku e-mailom na info@bombafasada.sk, telefonicky na +421 905 148 393 alebo prostredníctvom nášho kontaktného formulára nižšie.

Dohodnite si s nami BEZPLATNÚ UKÁŽKU.


Vyplňte nezáväzný formulár a my sa vám ozveme.