Ani sa nenazdáme a zima je tu. Ako na ňu svoj dom pripraviť tak, aby ste sa na jar nemuseli chytať za hlavu a trápiť sa potrebou opravovať strechu či fasádu domu? Odpoveďou je ich kontrola a čistenie ešte predtým, než prídu prvé mrazy.
Na vašu strechu by ste sa mali pozrieť nielen zvonka. Samozrejme, ak je škridla prasknutá, je dôležité ju vymeniť. Ak sa totiž do praskliny dostane voda a zmrzne, začne sa rozpínať. A čím väčšia bude škára, tým bude väčšie aj riziko, že vám voda zatečie pod strechu.
Po dôkladnej obhliadke strechy by ste sa mali pozrieť aj na pôjd či podkrovie. Môže sa totiž stať, že aj keď z vonkajšej strany vyzerá byť strecha v poriadku, v tej vnútornej sú nedostatky, ktoré spôsobujú zatekanie.
Mnohokrát nemôžu za poškodenie strechy mechanické príčiny akými sú, napríklad, krúpy, ale zanedbanie jej čistenia. Ak sa na nej totiž udržuje vlhkosť, začínajú na nej rásť plesne, machy, lišajníky či riasy.
Tie narúšajú jej štruktúru a spôsobujú praskliny. Čistenie strechy metódou, ktorú sme vyvinuli, je pohodlné a ekologické. Náš roztok sa efektívne postará o neželaných obyvateľov vašej strechy a zároveň ju pripraví na zimu.
Ak je pôvodná farba fasády zanesená zelenou, červenou, čiernou alebo sivou vrstvou, poprípade aj na sebe a svojej rodine badáte príznaky alergií či ekzémov, mali by ste o čistení fasády vážne uvažovať. Práve plesne, ktorým sa na vlhkej fasáde výborne darí, totiž uvoľňujú spóry, ktoré majú na naše zdravie neblahý vplyv.
Podobne ako v prípade strechy, aj v prípade fasády je dôležité jej stav odkontrolovať a vybaviť si čistenie fasády čo najskôr. Aj tu je dobré myslieť na to, akým spôsobom je čistená. Vysokotlakové čističe ju totiž môžu poškodiť.
Naša čistiaca metóda však spočíva v používaní valčekov a štetcov, ktoré nanášajú čistiaci roztok rovnomerne, zachytávajú drobné nečistoty a nenesú so sebou riziko vzniku prasklín.
Objednajte si bezplatnú ukážku už dnes a vstúpte do zimy s čistou fasádou.