Zabudnite na wapky. Je tu evolúcia v čistení fasád

Počuli ste aj vy nepriaznivé recenzie na čistenie fasády wapkou? Prečo môže byť rizikové? A existuje alternatíva? Samozrejme, že áno.

Vysokotlakové čističe čistia, no aj špinia

Wapky boli donedávna jediným spôsobom, akým sa u nás fasády bytoviek čistili. Je preto prirodzené, že mnohým sa čistenie fasád spája práve s nimi.

Silné prúdy vody, obrovské mláky pod panelákom a znečistené okná, dvere či balkóny – to boli vedľajšie účinky čistenia wapkami. Niekedy však mali aj dlhodobejšie a menej priaznivé následky – napríklad poškodenú fasádu.

Tlak wapky totiž narušil štruktúru fasády a vznikli na nej trhliny, ktoré sa pri zanedbaní starostlivosti zväčšovali. Vlhkosť, pred ktorou vás mala chrániť, sa tak stala vaším úhlavným nepriateľom.

ekologické čistenia fasád

Ekologické čistenie fasády – Bomba fasáda

Ako na čistenie fasády bytovky bez wapky?

Presne túto otázku sme si položili aj my. A našli sme riešenie. Namiesto wapiek sme začali fasády bytoviek čistiť valčekmi a štetcami. Tým sme zabezpečili, že pri čistení pokryjeme každý centimeter fasády paneláku a dostane sa na ňu iba toľko čistiaceho roztoku, koľko potrebuje. A to znamená žiadne:

  • znečistené okná,
  • balkóny,
  • dvere,
  • praskliny,
  • mláky,
  • skryté poplatky za vodu a elektrinu.

Pri valčekoch a štetcoch to nekončí

Ďalšou veľkou nevýhodou tradičného čistenia fasád je to, že málokto dbá na ekológiu. Wapky sa napĺňajú chemickými roztokmi, ktoré síce proti plesniam, machom, lišajníkom či riasam účinkujú, avšak zároveň škodia okoliu paneláku.

ekologické čistenie fasády bytovky

Ukážka ekologického čistenia fasády – Bomba fasáda

Vyvinuli sme preto 100 % rozložiteľný ekologický roztok, ktorý fasádu vyčistí a zároveň ju spoľahlivo zakonzervuje. To dokáže vďaka kryštálom soli, ktoré po odparení vody na vašej fasáde ostanú.

Presvedčte sa o revolučnej patentovanej metóde čistenia fasád od Bomba fasáda  na vlastné oči. Objednajte si bezplatnú ukážku prostredníctvom formulára nižšie a my sa vám ozveme.

Dohodnite si s nami BEZPLATNÚ UKÁŽKU.


Vyplňte nezáväzný formulár a my sa vám ozveme.