Pozor na vodu a mráz – s vašou fasádou si nerozumejú

Dom zahalený do snehového záveja je azda najčastejšou predstavou, ktorá sa nám so zimou spája. A hoci takýto obraz je nepochybne romantický, v realite so sebou prináša nástrahy poškodenia a znečistenia.

Poriadna snehová nádielka sa vyznačuje vysokou vlhkosťou, na ktorú nemusia byť fasády po jesenných dažďoch a nedostatku slnka pripravené.

“Nepi vodu, roztrhá ťa mráz”

S týmto vtipným nápisom ste sa už určite stretli. Skôr než na tričko by sa však hodil na tabuľku pri fasáde. Tá celý rok odráža vietor, dažde (aj kyslé), prach a smog.

Ak je navyše stena domu vytvorená z pórovitého stavebného materiálu ako napríklad pieskovec, betón či vápencovo-cementová omietka, riziko poškodenia fasády narastá.

Voda, ktorá sa do nich dostane, je nielen živnou pôdou pre mikroorganizmy, ktoré si nevšimneme, ale pri mínusových teplotách zamŕza a rozpína sa. Tým trhá fasádu a vytvára v nej väčší priestor na ešte viac vody. Vzniká začarovaný kruh, z ktorého jediná cesta von vedie cez finančne náročnú rekonštrukciu.

čistenie fasády   domu

Pred a po ekologickom čistení fasády domu

Korózia, plesne a chlad

Pod fasádou sa, samozrejme, nachádzajú ďalšie vrstvy, ktoré držia steny domu pohromade. Nebezpečenstvu, ktoré predstavuje voda, neujdú ani železobetónové stavby. Určite ste už sa stretli s opadanou omietkou, spod ktorej vykúkali zhrdzavené železné tyče – aj to spôsobila voda.

Rovnako ako pre ľudí, aj pre ďalšie živé organizmy, vrátane plesní, je voda podstatná pre život.  Práve ony sa najčastejšie objavujú na vlhkej fasáde a v jej prasklinách.

Aj keď nie sú práve vábivé, mnoho ľudí si neuvedomuje, že prinášajú množstvo zdravotných rizík – od jednoduchých alergií, cez bolesti hlavy, až k respiračným ochoreniam ako astma. Plesniam môžu robiť spoločnosť aj ďalšie nebezpečné organizmy.

To, ktoré to sú a čo spôsobujú, sme zhrnuli v článku Aké zdravotné problémy môže spôsobovať znečistená fasáda?

Aby toho nebolo málo, vlhkosť vo vnútri muriva znižuje jeho tepelnoizolačné vlastnosti, čím vás v zimných mesiacoch “núti” platiť viac za kúrenie.

Ako zabrániť poškodeniu fasády?

Najúčinnejším spôsobom je prevencia. Pravidelne čistená fasáda je odolná voči nepriazni počasia a spoľahlivo “odrazí” aj nápory vody.

Je však dôležité dbať aj o to, akým spôsobom jej čistenie prebieha. Klasická metóda pomocou wapky a chemických prípravkov si vyžaduje veľa vody, ktorá končí nielen v okolí domu, ale aj priamo vo fasáde. Príliš silný tlak čističa ju môže dokonca aj vážne poškodiť a spôsobiť trhliny, ktorým – ako je z celého článku jasné – sa chceme vyhnúť.

Preto sme prišli s novou metódou čistenia fasád. Nielen, že sme chemické roztoky nahradili 100 % ekologicky rozložiteľným, ale nanášame ho výlučne valčekmi a štetcami, ktoré nám umožnia dostať aj do tých najnedostupnejších rohov.

Výsledok našej patentovanej metódy je viditeľný už do 15 minút. Ak ste zvedaví, aké zázraky dokáže s vašou fasádou urobiť, neváhajte a kontaktujte nás. Radi sa s vami dohodneme bezplatnú ukážku v ktoromkoľvek kúte Slovenska.

Stačí vyplniť náš nezáväzný formulár, napísať nám e-mail na info@bombafasada.sk alebo nám zavolať na telefónne číslo +421 905 148  393.

 

takže voda a plesne sú podstatné pre život? [SL1]

Dohodnite si s nami BEZPLATNÚ UKÁŽKU.


Vyplňte nezáväzný formulár a my sa vám ozveme.