Praskliny na dome – ako im predísť?

Myslíte si, že praskliny na fasáde rodinného domu patria iba na staré budovy skúšané časom? Môžete sa mýliť. Trhliny na dome mávajú totiž rôzne príčiny. A medzi tie najčastejšie patrí znečistenie fasád.

Prevencia je kľúčová

Ak zanedbáte čistenie fasády vášho domu, hazardujete nielen s jej estetickým vzhľadom, ale predovšetkým s jej štruktúrou. Nedostatočné čistenie fasády totiž prináša narušenie jej pevnosti. Praskliny a trhliny si pod nánosom plesní, machu, lišajníkov, prachu a peľu nemusíte ani všimnúť. Pritom ich už možno dávno máte.

 

ako predísť prasklinám na fasáde

Predíťte prasklinám na fasáde, vďaka čisteniu fásád.

Sú škodlivé aj malé trhliny?

Samozrejme. Z úzkych štrbín sa totiž časom stávajú väčšie, a to najmä keď do nich prenikne voda a zamrzne. Rozpínaním premení aj milimetrovú prasklinu na väčšie. A čím väčšia prasklina, tým viac vody, a čím viac vody, tým väčšie poškodenie.

Ako sa prasklinám vyhnúť?

Na čistenie fasády rodinného domu by ste sa mali podujať, ak je väčšina vašej vonkajšej steny už pokrytá nečistotami. Ideálne je zveriť čistenie fasády domu do rúk profesionálnej firme, ktorá pozná účinné spôsoby, ako docieliť dlhodobý efekt.

Preto sme u nás v Bomba Fasáda vyvinuli 100 % rozložiteľný ekologický roztok, ktorý sa nečistôt nielen zbaví, ale fasádu aj zakonzervuje. Tým ju ochráni pred vodou, ktorá býva práve príčinou vzniku nečistôt.

 

 

ukážka čistenia fasád

Ukážka fungovania ekologického roztoku na čistenie fasád.

Čo robiť, ak už praskliny máte?

To, či sa trhliny rozhodnete zatmeliť svojpomocne, je na vás. Záleží však najmä od veľkosti praskliny, pretože rôzna šírka si vyžaduje odlišné postupy.

Tie sme pre vás zhrnuli v blogu Ako svojpomocne opraviť malé nedokonalosti na fasáde domu? Nezabúdajte však, že kľúčové je škáram predošetkým predísť. Preto nečakajte a objednajte si profesionálne čistenie fasády rodinného domu už dnes pomocou formulára nižšie.

Dohodnite si s nami BEZPLATNÚ UKÁŽKU.


Vyplňte nezáväzný formulár a my sa vám ozveme.